Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Sporo niespodzianek w pierwszych meczach play-off

II liga M: Sporo niespodzianek w pierwszych meczach play-off

W II lidze mężczyzn rozpoczęła się runda play-off i od razu sypnęło niespodziankami. Porażek z niżej notowanymi rywalami doznali liderzy rundy zasadniczej – Astra Nowa Sól i Karpaty Krosno, kilka innych zespołów również przekonało się, że mecze z niżej notowanymi rywalami nie należą do najłatwiejszych. Rewanże zapowiadają się więc niezwykle ciekawie.

W pierwszych meczach play-off w grupie 1 II ligi mężczyzn nie obyło się bez niespodzianek. Największą było łatwe zwycięstwo Trójki Nakło z wiceliderem po rundzie zasadniczej – Wilkami Wilczyn. Trójka wygrała w trzech szybkich setach i zrobiła ogromny krok do awansu do półfinału. Zacięty mecz kibice zobaczyli w Gdańsku, gdzie Stoczniowiec walczył z Orłem Międzyrzecz. Ostatecznie lepsi w tie-breaku okazali się wyżej notowani międzyrzeczanie, ale w rewanżu znów może nie zabraknąć emocji. Trefl Lębork odniósł cenne zwycięstwo w Grudziądzu ze Stalą (3:1) i przed rewanżem jest na pewno w bardzo dobrej sytuacji. Zakończyła się już rywalizacja pomiędzy Olimpią Sulęcin i Powiatem Kołobrzeskim. W weekend rozegrano oba spotkania i w obu lepsi okazali się w trzech setach sulęcinianie, którzy już zapewnili sobie awans i czekają na półfinałowego przeciwnika.

Sporą niespodziankę sprawili sobie siatkarze Huraganu Międzyrzec Podlaski, pokonując w pierwszym meczu ćwierćfinałowym w grupie 2 faworyzowany zespół Energi Ostrołęka 3:0. Goście nie mieli zbyt dużo do powiedzenia i aby awansować do dalszej rundy, muszą teraz wygrać u siebie i pokonać rywali w „złotym secie”. Problemów z odniesieniem wygranej w Halinowie nie miał lider rundy zasadniczej, MOS Wola Warszawa. Również 3:0 na wyjeździe w stolicy wygrał BAS Białystok, który pokonał warszawskie Metro. Oba zespoły jedną nogą są już w II rundzie play-off. Inny stołeczny zespół – Legia – postanowił powalczyć i to z sukcesem. Warszawianie pokonali we własnej hali 3:1 AZS UWM Olsztyn i rewanż w stolicy Warmii z pewnością będzie bardzo interesujący.

Nie było niespodzianek w grupie 3, chyba że za taką uznać wygraną LKPS-u Borowno 3:0 z Caro Rzeczyca. W pozostałych spotkaniach pewnie triumfowali faworyci. Lechia Tomaszów Mazowiecki bez straty seta pokonała w Łodzi AZS Uniwersytet, z kolei Mickiewicz Kluczbork w takim samym stosunku wygrał w Kaliszu z miejscowym MKS-em. W Ozorkowie Bzura wygrała wprawdzie jednego seta z Czarnymi Rząśnia, ale ostatecznie uległa rywalom 1:3 i w rewanżu ma już chyba niewielkie szanse na wywalczenie awansu do półfinału.

Sprawcami największej niespodzianki w pierwszych meczach play-off byli przystępujący do tej fazy rozgrywek z 8. miejsca siatkarze Gwardii Wrocław. Wrocławianie w pierwszym meczu z liderem rozgrywek Astrą Nowa Sól wygrali 3:1 i nie są bez szans przed rewanżem. Niespodzianka również w Poznaniu, gdzie miejscowy AZS UAM pewnie w trzech setach wygrał z Bielawianką Bielawa. W Zielonej Górze Chrobry Głogów rozprawił się w trzech setach z AZS-em UZ i jest niemal pewny awansu przed rewanżem we własnej hali. Wyjazdowe zwycięstwo w Oławie zanotowali również siatkarze Sobieskiego Żagań, którzy pokonali rywali w pierwszym spotkaniu 3:1.

W grupie 5 w pierwszych meczach play-off wygrywały drużyny wyżej rozstawione po rundzie zasadniczej. Lider z Andrychowa nie miał żadnych problemów w Opolu i pewnie wygrał 3:0 z AZS-em Politechniką Opolską. Również Volley Rybnik w trzech setach uporał się z AT Jastrzębskiego Węgla w Żorach i jest w doskonałej sytuacji przed meczem rewanżowym. W Strzelcach Opolskich gospodarze dobrze zaczęli spotkanie z MCKiS-em Jaworzno, ale skończyło się tylko na wygraniu jednego seta. Jaworznianie wygrali całe spotkanie 3:1, dobrze wywiązując się z roli faworyta. Najwięcej emocji było w Głuchołazach, gdzie Juvenia podejmowała TKS Tychy. Gospodarze dwukrotnie w tym meczu obejmowali prowadzenie, ostatecznie ulegając tyszanom w tie-breaku 8:15. Tu sprawa awansu wciąż jest otwarta.

W grupie 6 zaskoczyła pozytywnie Avia Świdnik. Świdniczanie, którzy rundę zasadniczą zakończyli na 8. miejscu, dość niespodziewanie pokonali w pierwszym meczu play-off we własnej hali lidera, Karpaty Krosno, 3:2. Wprawdzie przed nimi jeszcze rewanż w Krośnie, ale Avia pokazała, że pod koniec sezonu jest w stanie napsuć krwi najlepszym. W Rzeszowie Politechnika Pszczółka Lublin wygrała 3:1 z AKS-em VLO Rzeszów i jest już bardzo blisko awansu. O tym, że zespoły niżej notowane mogą wygrywać w play-off, przekonały się drużyny z Kozienic i Ropczyc. KKS Kozienice dość niespodziewanie przegrał z Neobusem w Niebylcu, nie zdobywając nawet seta. Również z wynikiem 0:3 Błękitni Ropczyce polegli w Nowym Sączu z Dunajcem i o awans będą musieli walczyć w rewanżu u siebie i w ewentualnym „złotym secie”.