Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Sporo jednostronnych meczów w miniony weekend

II liga M: Sporo jednostronnych meczów w miniony weekend

W miniony weekend odbyło się sporo trzysetowych spotkań, tylko niektóre zakończyły się tie-breakami. Po pewne punkty sięgnęła większość faworytów, choć nie obyło się też bez niespodzianek. Za taką można uznać porażkę Czarnych Rząśnia. Jedynym zespołem, który nie stracił jeszcze ani jednego punktu, jest Orzeł Międzyrzecz.

W pierwszej grupie na czele wciąż znajduje się Stoczniowiec Gdańsk, który w miniony weekend rozprawił się na wyjeździe z OPP Powiat Kołobrzeg. Gospodarze starali się dobrać do skóry faworytowi, ale ta sztuka udała im się tylko w drugim secie. Goście męczyli się jeszcze w trzeciej i czwartej odsłonie, ale ostatecznie wywieźli z Kołobrzegu komplet punktów. Po plecach depcze im jednak Stal Grudziądz, która podniosła komplet punktów z własnego parkietu, odprawiając z niego z kwitkiem Dragona Dobre. Moment słabości przytrafił się jej tylko w drugim secie, ale w pozostałych nie dała rywalom nadziei na doprowadzenie chociażby do tie-breaka i podziału punktów. W czołówce tej grupy znajduje się także Trefl Lębork, który również nie stracił punktów w miniony weekend. Chociaż początkowo zapachniało małą niespodzianką, ponieważ pierwsza odsłona padła łupem gości z Nakła. Ale od drugiej partii przebudzili się gospodarze, którzy przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, nie pozwalając przeciwnikom już się podnieść. Najbardziej jednostronny pojedynek odbył się w Policach, gdzie młodzi adepci siatkówki mieli niewiele do powiedzenia w starciu z Wilkami Wilczyn. Goście szczególnie w dwóch pierwszych setach dzielili i rządzili na boisku. W trzecim było trochę więcej walki, ale i tak komplet oczek pojechał do Wielkopolski, a Wilki ugruntowały swoją czwartą pozycję w stawce.

W meczu na szczycie drugiej grupy BAS Białystok okazał się zdecydowanie lepszy od Centrum Augustów. Zanosiło się na zacięte spotkanie. Tymczasem lider udzielił rywalowi lekcji siatkówki, w żadnym z setów nie wypuszczając go z 20 oczek. Porażkę ekipy z Augustowa wykorzystała Energa Ostrołęka, która gładko rozprawiła się na wyjeździe z Czołgiem AZS UW Warszawa, nie oddając mu ani jednego seta. Dzięki wygranej wskoczyła już na drugie miejsce w stawce. O niedosycie może mówić Huragan Międzyrzec Podlaski, który mógł pokonać Legię Warszawa bez straty seta, ale porażka w pierwszej partii po walce na przewagi spowodowała, że nie udało mu się zamknąć spotkania w trzech setach, a ostatecznie przegrał 2:3. Nie powiodło się też innemu Huraganowi, czyli temu z Wołomina. Wprawdzie triumfował on w pierwszym secie starcia z MOS-em Wola Warszawa, ale trzy kolejne odsłony padły już łupem przyjezdnych, przez co komplet oczek pojechał do stolicy. Małą niespodziankę sprawił za to ostatni w stawce Lesan Halinów, który urwał punkt zdecydowanie wyżej notowanemu AZS-owi UWM Olsztyn. Goście mieli okazję na zdobycie kompletu punktów, ale porażka w czwartej odsłonie po walce na przewagi sprawiła, że musieli zadowolić się jedynie dwoma punktami. W ten weekend pauzowało Metro Warszawa, ale i tak obecnie znajduje się wysoko, bo na czwartym miejscu w stawce.

Na czele trzeciej grupy wciąż znajdują się Czarni Rząśnia, chociaż w miniony weekend doznali oni dość niespodziewanej porażki w Spale z młodymi adeptami siatkówki. Udało im się urwać jedynie seta, przez co do domu wrócili bez punktów. Ich potknięcie wykorzystał Mickiewicz Kluczbork, który wygrał w Słupcy. Gospodarze tylko w drugiej partii próbowali dotrzymać mu kroku, ale ta sztuka i tak im się nie udała. Po komplet punktów sięgnęła też drużyna z Borowna, która była zdecydowanym faworytem w starciu z Wifamą Łódź. Udowodniła to w trzecim i czwartym secie, które wygrała bardzo zdecydowanie, ale wcześniej gospodarze zdołali urwać jej jednego seta. Coraz lepiej w II-ligowych rozgrywkach radzą sobie rezerwy bełchatowskiej Skry, które zwyciężyły ostatnio w Kaliszu. Moment słabości przytrafił im się tylko w trzeciej odsłonie, w której zabrakło im trochę koncentracji, ale zwycięstwo udało im się przypieczętować w czwartym secie. Po ważną wygraną sięgnęła także Bzura Ozorków, która we własnej hali odprawiła z kwitkiem Caro Opoczno. Wydawało się, że mecz będzie wyrównany, ale gospodarze zdominowali boiskowe wydarzenia, nie oddając przeciwnikom ani jednego seta.

W czwartej grupie wciąż dzieli i rządzi Orzeł Międzyrzecz, który nie zaznał jeszcze porażki. W meczu na szczycie okazał się lepszy od Chrobrego Głogów. Wicelider zdołał urwać podopiecznym Marcina Karbowiaka tylko jednego seta, ale i tak utrzymał swoją pozycje. Po piętach jednak depcze mu Gwardia Wrocław, która bez straty seta pokonała Juve Głuchołazy, ale nie można powiedzieć, że było to jednostronne widowisko, bowiem wszystkie trzy partie kończyły się walką na przewagi. Po ważne punkty sięgnęła Astra Nowa Sól, która odniosła zwycięstwo w Bolesławcu. BTS po dobrym początku sezonu złapał ostatnio lekką zadyszkę, a w miniony weekend urwał tylko jednego seta rywalom. W efekcie coraz bardziej obsuwa się w stawce. Od dna próbuje się za to odbić AZS Zielona Góra, który ważną wygraną odniósł we własnej hali. Pokonał on Bielawiankę Bielawa, która urwała akademikom tylko jednego seta. W minionej kolejce pauzowały Sobieski Żagań oraz Olavia Oława. Mimo tego wojskowi nadal plasują się w czołowej czwórce czwartej grupy.

Liderem piątej grupy jest Volley Rybnik, który pokonał w miniony weekend na wyjeździe Kęczanina Kęty. Wprawdzie podopieczni Marka Błasiaka postraszyli rywali, wygrywając pierwszego seta, ale na więcej nie było ich stać. Wygraną na koncie zanotowała też druga ZAKSA Strzelce Opolskie, która nawet nie straciła seta w starciu z AZS-em Politechnika Opolska. Do równie jednostronnego widowiska doszło w Katowicach, gdzie rezerwy GKS-u tylko w jednej partii przekroczyły barierę 20 oczek w konfrontacji z MCKiS-em Jaworzno, dzięki czemu utrzymał się on w czołówce grupy. Żadnej partii również nie stracił TKS Tychy, który na wyjeździe bardzo szybko rozprawił się z Górnikiem Radlin, nie dając mu rozwinąć skrzydeł praktycznie w żadnej z odsłon spotkania. Emocji zabrakło też w Będzinie, gdzie rezerwy MKS-u walczyły z MKS-em Andrychów. Walka była tylko w pierwszej partii, która zakończyła się batalią na przewagi. Dwa pozostałe sety wyraźnie wygrali faworyci. Najwięcej emocji było w meczu Akademii Talentów Jastrzębskiego węgla z rezerwami BBTS-u Bielsko-Biała. Triumfatora musiał wyłonić dopiero tie-break, w którym lepsi okazali się goście.

Na czele szóstej grupy wciąż znajdują się Karpaty Krosno, które w miniony weekend rozprawiły się z zamykającymi stawkę Skórzanymi Skarżysko-Kamienna. Po dwóch setach wydawało się, że lider pewnie rozprawi się z outsiderem, ale w trzeciej partii zabrakło mu koncentracji, przez co zwycięstwo przypieczętował dopiero w czterech partiach. Zaskakująco jednostronny był za to pojedynek Avii Świdnik z Politechniką Lublin. Gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia niemal od początku do końca pojedynku, nie pozwalając lublinianom na urwanie choćby jednego seta. Taki wynik sprawił, że Avia awansowała na pozycję wicelidera. Spory niedosyt mogą odczuwać Błękitni Ropczyce, którzy prowadzili już na wyjeździe z Neobusem Niebylec 2:1, ale ani w czwartej, ani w piątej partii nie udało im się postawić kropki nad i, przez co musieli zadowolić się jednym punktem. Do tie-breaka doszło również w Rzeszowie, gdzie miejscowy AKS V LO podzielił się oczkami z KKS-em Kozienice. Mimo wygranej gospodarze nie opuścili przedostatniego miejsca w tabeli. Tym razem pauzowała drużyna RCS Radom.