Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trzy punkty Avii w meczu z Czarnymi Radom

II liga M: Trzy punkty Avii w meczu z Czarnymi Radom

Mecz Avii z Czarnymi zapowiadał się na niezwykle interesujące spotkanie głównie ze względu na fakt, że z radomską drużyną powracali do świdnickiej hali dwaj zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy gospodarzy, Łukasz Zugaj i Damian Płaskociński. Mecz nie zawiódł oczekiwań kibiców. Był emocjonującym i stojącym na dobrym poziomie widowiskiem, zakończonym pewnym zwycięstwem drużyny ze Świdnika.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od dwóch punktów zdobytych przez radomian. Gospodarze jednak szybko odrobili stratę i od tego momentu toczyła się wyrównana walka, a wynik oscylował w okolicach remisu. Po drodze gościom udało się wprawdzie jeszcze wyjść na prowadzenie 8:5, ale od stanu 12:11 inicjatywa w grze leżała po stronie świdniczan. Pojawienie się w polu serwisowym Marcina Kurka i Bartłomieja Misztala było momentem decydującym o losach tego seta. Wyraźne problemy z przyjęciem ich zagrywek sprawiły,  że gra ofensywna zawodników Czarnych na chwilę się posypała. To pozwoliło gospodarzom uzyskać bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końca partii, zwyciężając w niej ostatecznie 25:22.

Na początku drugiego seta udawało się radomianom utrzymywać minimalną przewagę. Jednak od stanu 7:6 to zawodnicy Avii zaczęli dominować na parkiecie, utrzymując przez cały czas dwu-, trzypunktowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że świdniczanie pewnie zmierzają po wygraną w tej partii, goście, głównie dzięki skutecznej grze w ataku bardzo dobrze spisującego się w tym spotkaniu Łukasza Zugaja, doprowadzili do stanu 20:20. Mylił się jednak ten, kto spodziewał się dramatycznej końcówki. Trzy proste błędy własne graczy z Radomia zniweczyły ich cały wysiłek. Na tablicy pojawił się wynik 23:20 i nic już nie było w stanie zatrzymać gospodarzy, którzy wygrali drugiego seta podobnie jak pierwszą partię 25:22.

Trzeci set spotkania zaczął się lepiej dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 3:0. Radomianom udało się wprawdzie doprowadzić do remisu 6:6, ale po chwili przewaga zawodników Avii wzrosła znów do trzech punktów. Od stanu 10:10 świdniczanie zaczęli systematycznie powiększać swoją przewagę. W ataku i w polu zagrywki brylował trochę mniej skuteczny w dwóch pierwszych setach Marcin Kurek. Z kolei goście utracili chyba resztę wiary w to, że będą w stanie w Świdniku wygrać choćby jednego seta. Nic więc dziwnego, że dalsza gra potoczyła się szybko. Trzecia partia zakończyła się 25:18, a cały mecz zwycięstwem Avii 3:0.

MKS Avia Świdnik – RCS Czarni Radom 3:0
(25:22, 25:22, 25:18)

Avia: Machowicz, Misztal, Kurek, Czarnecki, Żywno, Gajosz, Bonisławski (libero) oraz Pigłowski i Kasiura
Czarni: Zugaj, Moniak, Skwarek, Wójcik, Kędra, Bagniuk, Płaskociński (libero) oraz Czubiński i Ostrowski