Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pewny triumf Avii w derbach Lubelszczyzny

II liga M: Pewny triumf Avii w derbach Lubelszczyzny

O tym, że drużyna Avii Świdnik niespodziewanie powoli staje się głównym faworytem do wygrania grupy szóstej drugiej ligi, pokazał już mecz z liderem, Karpatami Krosno. Wówczas jednak zabrakło chyba świdniczanom pewności siebie w decydujących momentach i ostatecznie musieli zadowolić się zaledwie jednym punktem. W starciu z liderem nie pozostawili już żadnego cienia wątpliwości, pokazując swoją zdecydowaną dominację w każdym rozegranym secie, a triumf w derbach Lubelszczyzny 3:0 pozwolił im zamienić się w tabeli miejscem ze swoim lokalnym rywalem, LKPS-em Politechniką.

Na początku pierwszego seta dało się zauważyć lekkie usztywnienie w poczynaniach zawodników obu drużyn. Być może fakt uczestnictwa w derbach Lubelszczyzny oraz rekordowa liczba widzów na trybunach wpływały na to, co działo się na boisku. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, chociaż tak naprawdę wynik oscylował cały czas w okolicach remisu. Pierwsi nerwy opanowali świdniczanie, a sygnałem do podkręcenia tempa było pojawienie się w polu zagrywki przy stanie 16:16 Bartłomieja Misztala. Zdobyte cztery kolejne punkty z rzędu pozwoliły gospodarzom objąć prowadzenie. Nie pomógł czas wzięty przez trenera LKPS-u. Zawodnicy Avii do końca kontrolowali przebieg tej partii, powiększając przewagę o kolejne dwa punkty, co pozwoliło im zakończyć ją zwycięstwem 25:19.

Podbudowani przebiegiem pierwszego seta podopieczni trenerów Czarneckiego i Maja od początku kolejnej odsłony narzucili swój styl gry. Na boisku brylował Marcin Kurek, który swoją grą po raz kolejny potwierdził, że w bieżącym sezonie jest zdecydowanym liderem swojego zespołu. Ponieważ przyjezdni nie potrafili w żaden sposób przeciwstawić się sile ofensywnej gospodarzy, ci drudzy stopniowo zwiększali swoją przewagę od stanu 1:0 przez 5:1, 16:11 i 22:15, by ostatecznie zatrzymać licznik na wyniku 25:16 i objąć prowadzenie w całym meczu 2:0.

W trzecim secie wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 7:7. Potem, podobnie jak w poprzednich odsłonach, inicjatywa była już tylko po stronie gospodarzy. Lublinianie próbowali się wprawdzie przeciwstawić, ale pojedyncze skutecznie akcje Pawła Rejowskiego w żaden sposób nie mogły pokrzyżować poczynań świetnie w tym dniu dysponowanych zawodników Avii. Na koniec z kronikarskiego obowiązku pozostaje poinformować, że ostatni set spotkania zakończył się wynikiem 25:19, a cały mecz pewnym zwycięstwem Avii 3:0.

MKS Avia Świdnik – LKPS Politechnika Lublin 3:0
(25:19, 25:16, 25:19)

Avia: Guz, Baranowski, Machowicz, Misztal, Kurek, Żywno, Bonisławski (libero) oraz Pigłowski i Kasiura
LKPS: Seliga, Rejowski, Jesień, Czubiński, Antoszak, Borris, Cymerman (libero) oraz Kostaniak, Polczyk, Toborek, Malec i Zięzio