Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pewne zwycięstwo Avii Świdnik

II liga M: Pewne zwycięstwo Avii Świdnik

Mecz numer dwa pierwszej rundy drugiej ligi nie przyniósł kibicom zgromadzonym w hali w Świdniku większych emocji. Po bezbarwnym spotkaniu gospodarze zwyciężyli bez większych problemów 3:0, co – biorąc pod uwagę wynik pierwszego spotkania, pozwoliło im zameldować się w drugiej rundzie fazy play-off.

Przez większą część pierwszej partii spotkania wynik oscylował wokół remisu, a częściej na jednopunktowe prowadzenie udało się wychodzić zawodnikom gospodarzy i dopiero po trzech (dwa ataki i as serwisowy) kolejnych udanych akcjach kapitana żółto-niebieskich – Jakuba Guza, Avia odskoczyła na trzy punkty, obejmując prowadzenie 19:16. Pomimo że przyjezdnym udało się doprowadzić w końcówce seta do remisu 22:22, to ostatecznie ostatnie słowo należało w nim do świdniczan, którzy zwyciężyli 25:23.

Druga odsłona meczu była bliźniaczo podobna do pierwszej. Na tablicy wyników albo pojawiał się remis, albo gospodarze obejmowali prowadzenie różnicą jednego lub dwóch punktów, co potwierdzało, że bez większego wysiłku w pełni kontrolowali sytuację na boisku. Taki obraz gry mogliśmy obserwować aż do stanu 19:19. Wtedy w  poczynania przyjezdnych wdała się nerwowość, odbijając się od razu na jakości ich gry. Świdniczanie skrzętnie wykorzystali chwilę słabości przeciwnika i zwyciężyli w tej odsłonie 25:20.

Przebieg końcówki drugiego seta miał wyraźny wpływ na poczynania zawodników obu drużyn w kolejnej partii. Miejscowi szybko objęli prowadzenie 4:0. Kozieniczanie wyraźnie utracili wiarę w końcowy sukces, bo na półmetku seta przegrywali już 6:15. W akcjach ofensywnych gospodarzy obok wspomnianego już Guza brylował atakujący Bartek Żywno. Wysoka przewaga zachęciła trenera świdniczan do wpuszczenia na boisko zawodników z ławki rezerwowych, co jak się okazało, nie miało większego wpływu na końcowy rezultat tego seta. Gra się co prawda wyrównała, ale oznaczało to, że żółto-niebiescy utrzymali dziewięciopunktową przewagę do samego końca, zwyciężając 25:16, a w całym meczu 3:0 i potwierdzają swoją zdecydowaną dominację w tej parze play-off. Niezwykle interesująco zapowiada się więc ich rywalizacja w kolejnej rundzie, gdzie przeciwnikiem będzie lokalny rywal, drużyna LKPS-u Lublin.

MKS Avia Świdnik – KKS Kozienice 3:0
(25:23, 25:20, 25:16)

Avia: Baranowski, Guz, Machowicz, Kurek, Pigłowski, Żywno, Bonisławski (libero) oraz Sajdak, Gajosz i Bieńko (libero)
Kozienice: Kalita, Jeziorowski, M. Koryciński, Obremski, Kiraga, Kałasz, Sąpór (libero) oraz B. Koryciński, Rdułtowski, Wanat i Rybowski