Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pewne 3:0 Avii Świdnik w starciu z PZL Sędziszów

II liga M: Pewne 3:0 Avii Świdnik w starciu z PZL Sędziszów

W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn grupy szóstej drugiej ligi zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy Avii, którzy bez większych problemów pokonali drużynę z Sędziszowa 3:0. Mecz może nie był emocjonującym widowiskiem, ale na tle popełniających mnóstwo błędów gości niektóre akcje świdniczan wyglądały naprawdę efektownie.

Pierwszy set spotkania był wyrównany tylko do stanu 11:11. Później inicjatywę przejęli gospodarze, którzy odskoczyli na cztery punkty i na tablicy pojawił się wynik 16:12. Siatkarze z Sędziszowa próbowali jeszcze walczyć, ale nieźle tego dnia dysponowani świdniczanie nie pozwolili im na zbliżenie się na dystans mniejszy niż dwa punkty, by ostatecznie zwyciężyć w tej partii 25:20.

Druga odsłona tego meczu był bliźniaczo podobna do pierwszej. Po wyrównanym początku od stanu 8:8 gospodarze głównie dzięki bardzo dobrej grze na siatce Łukasza Zugaja, któremu dzielnie wtórował w atakach Marcin Kurek, zaczęli budować swoją przewagę, a licznik w tym secie zatrzymał się na stanie 25:19.

Podbudowani zwycięstwem w dwóch pierwszych partiach siatkarze Avii kontynuowali swoją skuteczną grę także od początku trzeciej odsłony, wychodząc na prowadzenie 6:1. Obok dobrej gry w ataku gospodarze równie nieźle radzili sobie w grze blokiem, w czym szczególnie wyróżniał się Wojciech Gajosz. Gdy dołoży się jeszcze do tego problemy gości z przyjęciem zagrywki, znacznie utrudniające im wyprowadzenie akcji ofensywnych, to będziemy mieć pełny obraz tego, co działo się na boisku. Świdniczanie przez cały czas utrzymywali więc kilkupunktową przewagę, zwyciężając ostatecznie 25:20, a w całym spotkaniu 3:0.

MKS Avia Świdnik – PZL Sędziszów Małopolski 3:0
(25:20, 25:19, 25:20)

Avia: Zugaj, Kurek, Misztal, Jaskulski, Sajdak, Gajosz, Sadowski (libero) oraz Mańkowski
PZL: Hadała, Kowalik, Majkowski, Kwiecień, Polek, Warzocha, Fornal (libero) oraz Kozłowski, Bochenek, Bilski i Ziobro