Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Legia Warszawa wygrała w Olsztynie 3:0

II liga M: Legia Warszawa wygrała w Olsztynie 3:0

W spotkaniu 8. kolejki sezonu 2017/2018 siatkarze Legii Warszawa odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo wyjazdowe i to na bardzo trudnym terenie w Olsztynie. Legioniści pokonali miejscowy AZS UWM 3:0. Wojskowi mają patent na olsztynian na ich terenie.

Mecz w Olsztynie zapowiadał się na bardzo trudny pojedynek dla legionistów, a zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, czyli drużyna AZS-u UWM, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała u siebie. Jednak stołeczni siatkarze mają patent na olsztynian na ich własnym terenie. W poprzednim sezonie Legia Warszawa była jedynym zespołem, który pokonał olsztynian w Kortowie. Twierdza Olsztyn została zdobyta dopiero w 12. spotkaniu, wcześniej bilans spotkań prezentował się następująco – 11 rozegranych spotkań – 11 zwycięstw gospodarzy. Przed tym spotkaniem chyba nieliczni kibice wierzyli, że legionistom uda się odnieść zwycięstwo na tak trudnym terenie jak ten. Drużyna Legii przyjechała do Olsztyna z krótką ławką rezerwowych, ponieważ trener Daniel Kołodziejczyk nie mógł skorzystać w tym spotkaniu z usług: Dariusza Staniszewskiego, Tomasza Belczyka i Kamila Szewczyka.

Początek meczu to gra punkt za punkt z niewielką przewagą legionistów. To goście szybciej rozszyfrowali przeciwników i wyszli na prowadzenie 8:4. Czteropunktowe prowadzenie utrzymywało się do stanu 11:15 dla gospodarzy. Wówczas olsztynianie zniwelowali przewagę do dwóch punktów (16:18). Na więcej w tym secie Wojskowi już nie pozwolili i wygrali pierwszą partię 25:22. – Początek spotkania to taka typowa gra na wyczucie i poznanie rywala – mówi trener Legii, Daniel Kołodziejczyk. Drużyna AZS-u stworzona zupełnie od podstaw, na początku tego sezonu była zupełnie nam nieznana. Udało nam się szybko rozszyfrować grę przeciwnika. Złapaliśmy kilkupunktową przewagę, którą udało dowieźć się nam do końca – podsumował pierwszego seta trener Kołodziejczyk. Na początku drugiego seta to gospodarze prezentowali się skuteczniej i uzyskali prowadzenie 9:6. I gdy wydawało się, że to do nich należeć będzie ta partia spotkania, coś się zablokowało. Legioniści zdobyli cztery punkty i wyszli na prowadzenie 10:9. Czas trenera olsztynian Grzegorza Krzana na niewiele się zdał. Inicjatywę przejęli już goście, którzy zaczęli powiększać przewagę (18:14). Dwa punkty potrzebne do zakończenia seta i sześć punktów przewagi nad rywalem (23:17), podziałało na Wojskowych zbyt rozprężająco. Gospodarze zmniejszyli dystans do dwóch punktów (23:21), ale tak jak w pierwszej partii legioniści nie pozwolili na więcej i wygrali drugiego seta 25:22. – Początek drugiego seta to już bardziej wyrównana gra i nawet przeciwnik uzyskał przewagę. Nie wynikało to z tego, że zaskakiwał nas swoimi dobrymi akcjami, ale to my raczej trochę zeszliśmy z naszego poziomu. Jednak szybko udało się wrócić na właściwe tory i znowu odskoczyliśmy na kilka punktów. Przewagę dowieźliśmy do końca i kolejny set dla nas do 22 – skomentował drugiego seta trener Kołodziejczyk.

Trzeci set rozpoczął się od skutecznej gry legionistów, którzy szybko wyszli na prowadzenie i w pewnym momencie osiągnęli przewagę sześciu punktów. Czym bliżej było końca seta, tym Wojskowi coraz bardziej czuli się zwycięzcami całego spotkania, co mogło dla nich skończyć się bardzo źle. Gospodarze zniwelowali różnicę do jednego punktu (22:23) i końcówka trzeciej partii zapowiadała się na bardzo emocjonującą. Taką też była. Wymiana punkt za punkt, aż w końcu olsztynianie wyszli na prowadzenie 25:24 i mieli piłkę setową. Wojskowym udało się wybronić i po dwóch skutecznych akcjach w bloku wygrali trzeciego seta 27:25, a w całym spotkaniu 3:0. – Trzeci set wyglądał inaczej od pozostałych. Na początku tej partii to my zdobyliśmy kilkupunktową przewagę i prowadziliśmy przez większość seta. W końcówce mieliśmy nawet 6 punktów przewagi. Niestety przydarzyła się nam kolejna taka dekoncentracja. Co spowodowało, że przeciwnik nas dogonił i wyszedł na prowadzenie. Miał nawet piłkę setową, ale na szczęście udało nam się utrzymać na wodzy negatywne emocje. Dwie skuteczne akcje na bloku w końcówce seta i to my zwyciężamy w spotkaniu 3:0! Wygrana bardzo cieszy! W końcu 3 punkty są u nas, tym bardziej że zdobyte na bardzo trudnym terenie, gdzie wiele dobrych drużyn tutaj poległo. Mam nadzieję, że ten mecz nas odblokuje i pójdziemy za ciosem. Wygramy kolejne mecze i radość taka jak dzisiaj będzie nam towarzyszyła w każdym kolejnym meczu – podsumował trzeciego seta i całe spotkanie trener zwycięzców, Daniel Kołodziejczyk.

AZS UWM Olsztyn – Legia Warszawa 0:3
(22:25, 22:25, 25:27)

AZS: Kubacki, Kostrubski, Lewoc, Petelczyl, Ma. Ostaszyk, Maluchnik, Cilnajtis (libero) oraz Szostek, Jankiewicz, Nawrocki, Mi. Ostaszyk i Fabisiak
Legia: Świerżewski, Rosa, Kaczorowski, Stępień, Stelmaszczyk, Majcherek, Bujniak (libero) oraz Hes, Godlewski, Sęk i Słowiński (libero)