Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Komplet punktów Avii w starciu z AKS-em Rzeszów

II liga M: Komplet punktów Avii w starciu z AKS-em Rzeszów

Chociaż drużyna AKS-u V LO Rzeszów nie należy do potentatów drugoligowych parkietów, to odniesione dwa zwycięstwa w ostatnich meczach, a w szczególności to 3:0 z faworyzowaną drużyną Neobusu Niebylec, mogły dawać nadzieję, że jej spotkanie z drużyną Avii będzie zaciętym widowiskiem. Podczas tego spotkania zabrakło jednak spodziewanych emocji, a gospodarze, poza trzecim setem, zdecydowanie dominowali na parkiecie i bez większych problemów dopisali trzy punkty na swoim koncie, zwyciężając 3:1.

Pierwszy set spotkania wyglądał momentami tak, jakby zawodnicy rozgrywali mecz sparingowy. Być może miał na to wpływ fakt rozgrywania meczu w piątek, a nie jak zazwyczaj w przypadku drugoligowych meczów w sobotę. Z ospałym tempem gry lepiej radzili sobie gospodarze, którzy popełniali zdecydowanie mniej błędów od zawodników z Rzeszowa. Już na początku tej partii świdniczanie objęli prowadzenie 6:2 i chociaż przyjezdnym udało się szybko zniwelować stratę do dwóch punktów, to było jednak maksimum ich możliwości. Zawodnicy Avii znów powiększyli przewagę, nie pozwalając w dalszej części seta na zbyt wiele rzeszowianom i zakończyli go pewnym zwycięstwem 25:19.

Drugi set w swoim przebiegu nie różnił się niczym od pierwszego. Zawodnicy Avii objęli prowadzenie 7:2, które systematycznie powiększali. W grze gości jeśli się coś zmieniło, to jedynie wzrosła liczba popełnianych błędów. Nic więc dziwnego, że set zakończył się jeszcze wyższym niż w pierwszym secie zwycięstwem gospodarzy 25:15.

Gdy wydawało się, że świdniczanie nie będą mieć żadnych problemów w zakończeniu potyczki z rzeszowianami w trzech setach, niespodziewanie kolejna odsłona meczu rozpoczęła się od kilku prostych błędów w ich wykonaniu. Tym razem to goście uzyskali niewielką przewagę, wychodząc na prowadzenie 4:1. Dzięki swojej uważnej grze, w której starali się unikać błędów własnych, utrzymywali bezpieczną, kilkupunktową przewagę, a gdy nadarzyła się okazja, powiększyli ją nawet do pięciu punktów, wychodząc na prowadzenie 17:12. Pojawienie się na boisku kapitana świdniczan, Jakuba Guza, który zastąpił tym razem trochę słabiej spisującego się, zwłaszcza w przyjęciu i grze obronnej Marcina Kurka, nie przyniosło oczekiwanego rezultatu i goście, pomimo seryjnie psutych serwisów, utrzymywali bezpieczną przewagę aż do stanu 15:20. Wtedy to w polu serwisowym Avii pojawił się Bartłomiej Misztal, którego zagrywki sprawiały trochę kłopotów zawodnikom Rzeszowa, utrudniając skuteczne przeprowadzanie akcji ofensywnych. Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 19:20, kibice ze Świdnika znów uwierzyli, że spotkanie zakończy się jednak po trzech setach. Tymczasem gospodarzom, podobnie jak na początku tej partii, przytrafiła się seria błędów własnych, która pozwoliła rzeszowianom zdobyć kilka kolejnych punktów i zakończyć tego seta zwycięstwem 25:21.

Podrażnieni takim obrotem sprawy świdniczanie skupili swoją uwagę i mocno zmotywowani rozpoczęli kolejnego seta. Na półmetku ich prowadzenie wynosiło już 15:8. Od tego momentu rozpoczęła się koncertowa gra gospodarzy, a motorem napędowym zespołu stał się Jakub Guz, który brylował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, nie wyłączając nawet rozegrania. Gra świdniczan nie była już tak usypiająca jak w poprzednich partiach i chociaż rywal nie dotrzymywał kroku, to kibice z zaciekawieniem patrzyli się na to, co działo się na parkiecie. Gospodarze bez większych problemów zakończyli rywalizację w czwartej partii wynikiem 25:11, zwyciężając tym samym w całym spotkaniu 3:1.

MKS Avia Świdnik – AKS V LO Rzeszów 3:1
(25:19, 25:15, 21:25, 25:11)

Avia: Machowicz, Misztal, Kurek, Czarnecki, Żywno, Gajosz, Bonisławski (libero) oraz Bieńko (libero), Kępka, Sajdak, Guz, Pigłowski, Kasiura i Baranowski
AKS Rzeszów: Paterek, Zubik, Cebula, Małek, Paszek, Lasocki, Woźniak (libero) oraz Olejnik, Nykiel i Stawiarz