Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Dwie zmiany lidera

II liga M: Dwie zmiany lidera

Pierwszy weekend 2017 roku w II lidze mężczyzn stał pod znakiem zwycięstw faworytów. Między innymi lider 6. grupy pewnie pokonał Avię Świdnik, a po tym spotkaniu siatkarze przegranej drużyny zawiesili swój udział w treningach, jednak na to wpływ miała przede wszystkim sytuacja w samym klubie. Do zmiany prowadzenia doszło natomiast w grupie 1. oraz 2.

Grupa 1

W grupie 1. II ligi mężczyzn w żadnym ze spotkań nie doszło do podziału punktów. Najpewniej swój pojedynek wygrali siatkarze Olimpii Sulęcin, którzy przewodzą klasyfikacji. Bez straty seta uporali się z przedostatnią ekipą z Kołobrzegu. Większych problemów nie mieli także siatkarze z Lęborka, pewnie pokonując Stal Grudziądz, choć w ostatnim secie o wyniku decydowała gra na przewagi. Dla odmiany pierwsza partia ustawiła mecz pomiędzy LO MS Świnoujście, które po wygranej 28:26, kolejne odsłony pewniej zapisywało na swoim koncie. Tylko starcie Orła Międzyrzecz z Wilkami Wilczyn było czterosetowe, ale goście z Wilczyna mogli cieszyć się tylko w drugiej odsłonie.

Po wycofaniu się zespołu Espadon Szczecin II z rozgrywek II ligi mężczyzn gr. 1 w sezonie 2016/2017 po rozpoczęciu II rundy zasadniczej (rewanżowej) wszystkie punkty tego zespołu oraz punkty zdobyte w spotkaniach z tym zespołem w II rundzie zasadniczej zostają anulowane, punkty z I rundy zasadniczej zostają zachowane. Tym samym w 13. kolejce pauzował Stoczniowiec Gdańsk.

W 15. rundzie spotkań w 2. grupie dwukrotnie doszło do podziału punktów i za każdym razem tie-break rozstrzygali na swoją korzyść siatkarze miejscowej drużyny. Tym samym zwycięstwa odniósł Lesan Halinów, który okazał się lepszy od Metra Warszawa, a MOS Wola Warszawa pokonał BAS Białystok, choć stołeczna ekipa przegrywała już 0:2. Tym samym warszawianie wskoczyli na pozycję lidera. Czterech setów potrzebowali natomiast goście z Wołomina i Uniwersytetu Warszawskiego, którzy komplet punktów zgarnęli w starciach z odpowiednio Energą Ostrołęka oraz UKS-em Biała Podlaska. Warto podkreślić fakt, że w jednym wygranym przez ekipę z Ostrołęki secie padł wynik 25:6! Komplet punktów został w Olsztynie, kiedy tamtejszy AZS UWM pokonał Legię Warszawa. Najmniej emocji kibice oglądali w Augustowie, gdzie miejscowy team bez zbędnego przedłużania pokonał Huragan Międzyrzecz Podlaski.

Wszystkie mecze w 3. grupie zakończyły się zdobyciem kompletu punktów przez zwycięzców, choć tylko jedno spotkanie trwało trzy sety. W nim Czarni Rząśnia uporali się na wyjeździe z LKPS-em Borowno. Jako goście swoje zwycięstwo odnieśli także gracze Caro Opoczno, pokonując MOSiR Sieradz. Po premierowej odsłonie mogło się wydawać, że to będzie krótkie starcie (25:12), ale wszystkie pozostałe partie rozstrzygały zacięte końcówki. Walki na przewagi nie zabrakło i w Ozorkowie, gdzie tamtejsza Bzura 3:1 pokonała Dragon Dobre, a także w Spale. Tam SMS PZPS II okazał się lepszy od Uniwersytetu Łódzkiego. Wyrównany bój stoczyli siatkarze MKS-u Kalisz i Mickiewicza Kluczbork, ale i tutaj komplet punktów został u gospodarzy. Pauzowała Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Lider 4. grupy, Chrobry Głogów, błyskawicznie uporał się w 13. kolejce z 5. w tabeli AZS-em UAM Poznań. Bez straty seta swoje spotkania zakończyli także gracze z Nowej Soli oraz z Żagania, choć tutaj dwukrotnie o wyniku seta decydowały końcówki. Jedynie Gwardia Wrocław potrzebowała czterech odsłon, by cieszyć się z kompletu punktów, choć w pierwszej partii dostała od AZS-u Zielona Góra srogie lanie (14:25). Pojedynek Olavii Oława z Bielawianką Bielawa został natomiast przełożony na 18 stycznia.

Najciekawiej w weekend było w grupie 5.+, gdzie trzykrotnie o wyniku spotkania decydował tie-break. Atut własnego boiska wykorzystał TKS Tychy, pokonując MCKiS Jaworzno, natomiast SMS PZPS III Spała w decydującym secie nie potrafił powstrzymać rywali z Politechniki Opolskiej. Z pięciosetowego zwycięstwa mogli cieszyć się gracze Juve Głuchołazy, bowiem jedynie tie-break w meczu z Górnikiem Radlin nie należał do najbardziej zaciętych. Większej historii nie miały natomiast pojedynki UKS-u Strzelce Opolskie z AZS-em Racibórz, a także MKS-u Andrychów z Winnerem Czechowice-Dziedzice. Ciekawie było natomiast w starciu AT Żor Jastrzębski Węgiel z Volleyem Rybnik. O końcowym triumfie decydowała gra na przewagi, a tę w czwartym secie rozstrzygnął na swoją korzyść zespół z Rybnika.

Karpaty Krosno liderujące rozgrywkom grupy 6. bez zbędnych ceregieli odprawiły z kwitkiem Avię Świdnik, której siatkarze po tym meczu zdecydowali się zawiesić swój udział w treningach, bynajmniej nie ze względu na osiągnięty wynik. W trzech setach 3. w tabeli KKS Kozienice odprawił PZL Sędziszów Małopolski, natomiast Pszczółka Lublin w czterech partiach okazała się lepsza od młodzieży z AKS-u Rzeszów. Najciekawiej było w Nowym Sączu, gdzie tamtejszy Dunajec w pięciu partiach pokonał swojego sąsiada w tabeli, Błękitnych Ropczyce. Miejscowa ekipa prowadziła już 2:0, ale goście wyrównali stan spotkania, nie starczyło im już jednak sił na tie-breaka (13:15). W tej kolejce pauzował Neobus Niebylec.