Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Dwa zespoły pewne gry w turnieju finałowym

II liga M: Dwa zespoły pewne gry w turnieju finałowym

W drugim dniu zmagań w turniejach półfinałowych drugie zwycięstwa odniosły Wilki Wilczyn, Energa Ostrołęka oraz Volley Rybnik. Dwa ostatnie zespoły są już pewne gry w turnieju finałowym, wilczynianie są bardzo blisko. W grze pozostają wciąż także: Orzeł Międzyrzecz, Chrobry Głogów BAS Białystok, Mickiewicz Kluczbork, Avia Świdnik oraz MCKiS Jaworzno.

Orzeł Międzyrzecz w pełni zrehabilitował się za wczorajszą porażkę z Wilkami Wilczyn i pokonał w trzech setach ekipę Chrobrego Głogów. Zwycięstwo to sprawiło, że Orzeł pozostał w grze i wciąż ma szanse na awans. – Zagraliśmy swoją siatkówkę, taką jak graliśmy w sezonie zasadniczym. Dziękujemy kibicom za wsparcie, to dla nich gramy – powiedział po meczu kapitan Orła Piotr Haładus. Wilki Wilczyn wygrały 3:1 ze Stoczniowcem Gdańsk i są już jedną nogą w półfinale. W swoim ostatnim meczu Wilki zagrają z mającym nadzieję na awans Chrobrym Głogów. Mecz ten będzie miał ważne znaczenie dla obu drużyn, w lepszej sytuacji są wilczynianie. Z kolei Chrobry chcąc myśleć o dalszej grze, musi wygrać jutrzejsze starcie.

Mecz pomiędzy BAS-em Białystok a Energą Net Ostrołęka stał na dobrym poziomie i nie zawiódł kibiców. Spotkanie obfitowało w zwroty akcji na boisku, a szala zwycięstwa przechodziła z jednej na druga stronę. Pierwszego seta wygrali zawodnicy z Ostrołęki po grze na przewagi. Gospodarze szybko im się zrewanżowali i mecz zaczął się niemal od nowa. Trzeci set padł łupem Energi i to przyjezdni byli bliżsi wygranej. Ekipa z Podlasia nie poddawała się, wygrała seta numer cztery i doprowadziła do remisu w całym spotkaniu. W zaciętym tie-breaku po raz kolejny górą byli podopieczni trenera Mateusza Mielnika i dzięki tej wygranej awansowali do turnieju finałowego. Drużyny BAS-u Białystok i Mickiewicza Kluczbork mają jeszcze szanse na awans i w niedzielę zagrają ze sobą o udział w turnieju finałowym. Mickiewicz Kluczbork wygrał 3:0 z SMS-em II PZPS Spała. Młodzi siatkarze ze Spały tylko w drugim secie rozgrywanym na przewagi stawili większy opór swoim rywalom, w pierwszej i trzeciej partii nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i przegrali te sety zdecydowanie. Ekipa ze Spały po tej porażce zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dwoma porażkami.

W turnieju rozgrywanym w Rybniku w meczu pomiędzy dwoma niepokonanymi drużynami lepsi okazali się gospodarze, podopieczni Dariusza Luksa. Rybniczanie wygrali 3:0 z MCKiS-em Jaworzno i są pewni gry w turnieju finałowym. Jako jedyna drużyna rybniczanie nie stracili jeszcze żadnego seta i jutro zakończą zmagania z Karpatami Krosno. Drugiej porażki doznali siatkarze Karpat Krosno. Tym razem musieli uznać wyższość swoich rywali ze Świdnika i ulegli im 0:3. Warto w tym miejscu dodać, że w rozgrywkach grupowych w meczach pomiędzy tymi drużynami w Krośnie wygrały Karpaty 3:2, a w Świdniku Avia 3:1. Podobnie jak to miało miejsce w dniu wczorajszym ekipa z Krosna w żadnym z setów nie przekroczyła bariery 20 punktów i wszystko wskazuje na to, że zajmie ona ostatnie miejsce w Rybniku. Avia i MCKiS Jaworzno w niedzielę powalczą o awans.