Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Drużyny wznowiły rozgrywki po przerwie świątecznej

II liga M: Drużyny wznowiły rozgrywki po przerwie świątecznej

Trzy tygodnie trwała przerwa w rozgrywkach II ligi mężczyzn. Po świętach Bożego Narodzenia, w nowym roku, ekipy we wszystkich sześciu grupach wznowiły swoją batalię. Jedni z celem awansu na zaplecze PlusLigi, drudzy walcząc o utrzymanie.

W grupie 1, liczącej osiem zespołów, najciekawiej było w Kołobrzegu i Gdańsku. Zarówno w jednym, jak i w drugim miejscu o losach pojedynków rozstrzygał tie-break, w którym w obu przypadkach lepsi okazali się przyjezdni, kolejno Trefl Lębork i Stal Grudziądz. Trudno się jednak dziwić, bowiem obie ekipy plasują się na dwóch pierwszych miejscach w tabeli i dzieli je tylko jeden punkt. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapowiada się więc niezwykle ciekawa i zacięta walka o miano najlepszego zespołu. W zestawieniu tej grupy wytworzył się jednak wyraźny podział – pierwsza czwórka „odjechała” ekipom z dalszych miejsc już znacznie i tylko te drużyny mogą się między sobą zamienić pozycjami. Szansę na pierwsze i drugie miejsce mają zarówno Stoczniowiec Gdańsk (uległ 2:3 Stali), a także Wilki Wilczyn, które w sobotę pokonały na wyjeździe SPS Dragon Dobre 0:3. Zwycięstwo jednak nie przyszło gościom łatwo. Pomimo tego, że miejscowi w 12 meczach tego sezonu zgromadzili zaledwie jedno oczko na swoim koncie, pokazują, że nie zamierzają się poddawać i z pewnością będą chcieli „podreperować” swój dorobek w kolejnych dwóch potyczkach. W ostatnim spotkaniu tej grupy SMS Police przegrał u siebie z Trójką Nakło 1:3.

Aż 4 z 5 spotkań w grupie numer dwa kończyły się po czterech setach. Nie zawiódł lider z Białegostoku, który na wyjeździe mierzył się z ósmym w tabeli MOS-em Wola Warszawa. Siatkarze BAS-u przegrali co prawda premierową odsłonę meczu, lecz w trzech kolejnych nie dali szans miejscowym, zapisując kolejne punkty do swego dorobku. Na 13 rozegranych spotkań był to dwunasty triumf ekipy ze stolicy województwa podlaskiego. W derbach Warszawy Legia okazała się lepsza od Czołgu AZS UW (relację z tego meczu można przeczytać tutaj). Ciekawie było w Augustowie, gdzie Centrum podejmowało Metro Warszawa. Gospodarze przegrywali 1:2, lecz w 4 secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść po zaciętej końcówce i o wyniku zadecydować miał tie-break. W nim miejscowi nie pozostawili złudzeń warszawianom, wygrywając 15:4. W pozostałych spotkaniach Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1 pokonał ostatni w tabeli Lesan Halinów, a Huragan Wołomin w takim samym stosunku uporał się z AZS-em UWM Olsztyn. W ten weekend pauzowała Energa Net Ostrołęka.

Po przerwie świątecznej swojej formy nie stracili liderzy grupy trzeciej. Siatkarze Czarnych Rząśnia, w trzech setach triumfowali nad PGE Skrą II Bełchatów i pewnie prowadzą w stawce z dorobkiem 30 punktów. 3 oczka mniej ma Mickiewicz Kluczbork, który w spotkaniu o „sześć punktów” pokonał na własnym boisku LKPS Borowno 3:1 i zamienił się miejscami w tabeli z rywalami. W grupie pościgowej za czołową trójką są: MKS Kalisz i SPS Konspol Słupca. Zarówno jedni, jak i drudzy wygrali swoje pojedynki i w dalszym ciągu liczą się w walce o czołową czwórkę. Niezmiennie bez punktów w tabeli jest Wifama Łódź, która w sobotę była w stanie wygrać tylko jedną partię z Bzurą Ozorków.

W grupie 4 z dużą przewagą prowadzi Orzeł Międzyrzecz, który na własnym boisku pokonał Bielawiankę Bielawa. Ekipa Orła na 11 rozegranych meczów triumfowała w 10 i ma aż 10 oczek przewagi nad drugim, Chrobrym Głogów (pauzował w ten weekend wraz z Astrą Nowa Sól). W najbardziej zaciętym meczu tej kolejki Sobieski Żagań przegrał u siebie z Gwardią Wrocław 2:3. Wrocławianie prowadzili już 2:0 i mieli okazję, by zgarnąć komplet oczek, lecz ambitni gospodarze zdołali doprowadzić do tie-breaka. Wtedy to obudzili się jednak goście i po wygranej 15:12 mogli cieszyć się z dwóch oczek. W pozostałych potyczkach zawodnicy Juve Głuchołazy ulegli w czterech setach na własnym parkiecie Ołavii Oława, a BTS Bolesławiec w trzech partiach ograł AZS UZ Zielona Góra 3:0.

Niezwykle ciasno jest w tabeli grupy 5. Dotychczasowy lider, TS Volley Rybnik, musiał uznać wyższość gospodarzy w Andrychowie, przegrywając z tamtejszym MKS-em 1:3. Porażkę tę wykorzystały zarówno MCKiS Jaworzno, jak i ZAKSA Strzelce Opolskie. Dzięki temu, że ZAKSA wygrała bez straty seta w Katowicach, a jaworznianie przegrali jedną partię w Bielsku-Białej, to ekipa z województwa opolskiego wskoczyła na fotel lidera, minimalnie lepszym stosunkiem setów nad MCKiS-em. Ostatnie dwa mecze w tej grupie nie miały większej historii. Kęczanin Kęty w trzech setach wysoko pokonał AT Żory Jastrzębski Węgiel, zaś AZS Politechnika Opolska w takim samym stosunku triumfował nad Górnikiem Radlin. Spotkanie MKS II Będzin – TKS Tychy zostanie rozegrane 3 lutego.

W grupie 6 rozegrano tylko 3 mecze. Lider, Karpaty Krosno, na własnym boisku w trzech setach ograł KKS Kozienice, zaś trzecia w tabeli Politechnika Lubelska w pięciu setach triumfowała nad radomskim RCS-em. Do niemałej niespodzianki doszło w Rzeszowie. AKS V LO Rzeszów, który dotychczas zdołał wygrać tylko dwa spotkania, bez straty seta zwyciężył z faworyzowanym Neobusem Niebylec. We wszystkich trzech setach młodzi rzeszowianie pozwolili ugrać rywalom po 20 oczek. Spotkanie Skórzanych Skarżysko-Kamienna z Błękitnymi Ropczyce rozegrane zostanie 3 lutego. W tej kolejce pauzowała zaś Avia Świdnik, która pomimo tego zachowała drugie miejsce w tabeli grupy 6.