Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Coraz bliżej półfinałów

II liga M: Coraz bliżej półfinałów

Po tygodniu przerwy związanym ze świętami do walki powróciły drużyny II ligi mężczyzn. W pierwszy weekend kwietnia w niemal wszystkich grupach wyłoniono półfinalistów. Większość pojedynków wygrywali faworyci. Tylko w grupie 3 do półfinałów nie awansował lider po fazie zasadniczej – Czarni Rząśnia.

W grupie I do półfinałów awansowały zespoły, które wygrały swoje pierwsze mecze. Dwa ćwierćfinały miały jednostronny przebieg. Zarówno Stal Grudziądz, jak i Wilki Wilczyn bez straty seta wygrały sobotnie mecze i zameldowały się w kolejnym etapie rozgrywek. Ponownie najwięcej emocji przysporzyła rywalizacja Stoczniowca Gdańsk z OPP Powiat Kołobrzeski. Gdańszczanie w drugim ćwierćfinale przegrywali już 0:2, jednak doprowadzili do tie-breaka. W nim wyraźnie lepsi byli przyjezdni, którzy wyrównali stan rywalizacji. W decydującym starciu ponownie nie brakowało emocji. Gospodarze co prawda prowadzili 2:1, ale w czwartym secie przegrali po grze na przewagi. W tie-breaku nie brakowało zaciętej walki, jednak to Stoczniowiec wygrał 15:12 i to on awansował dalej.

Niemal wszyscy półfinaliści zostali wyłonieni w grupie II – brakuje tylko rozstrzygnięcia między Legią Warszawa a AZS-em UWM Olsztyn, ponieważ mecz przełożono na 13 kwietnia. W pozostałych starciach wygrywali faworyci. Ponownie wyraźne zwycięstwo odniósł Bas Białystok, Huragan Wołomin w żadnym secie nie zdołał zdobyć więcej niż 17 punktów. W pozostałych ćwierćfinałach było znacznie więcej emocji. Metro Warszawa postawiło się zespołowi z Ostrołęki. Przyjezdni prowadzili 2:1, ale nie udało im się doprowadzić do trzeciego meczu. Po walce na przewagi w tie-breaku triumfowali siatkarze Mateusza Mielnika. Również tie-break rozstrzygnął pojedynek między Centrum Augustów a MOS-em Wola Warszawa. Stołeczna drużyna przegrywała 1:2, jednak zdołała postawić się rywalom. Ponownie w tym duecie o zwycięstwie decydował tie-break, jednak w nim wyraźnie wygrali gospodarze. W tej grupie rozegrany został również turniej o utrzymanie. Wszystkie mecze kończyły się w trzech setach. Huragan Międzyrzec Podlaski wygrał oba swoje mecze, Czołg AZS UW Warszawa pokonał Lesana Halinów i to ostatnia drużyna fazy zasadniczej spadła z II ligi. Lesan nie wygrał w tym sezonie żadnego meczu.

Najwięcej emocji w grupie 3 wywołała rywalizacja Czarnych Wirex Rząśnia z SMS-em PZPS II Spała. Podopieczni Macieja Zendeła i Michała Bąkiewicza ponownie przyjechali wzmocnionym przez kilku pierwszoligowców składem. W pierwszym starciu wygrali, jednak dopiero po tie-breaku. W drugim gospodarze walczyli tylko w pierwszym secie. Po przegraniu go 28:30 inicjatywę przejęli rywale i lidera po fazie zasadniczej zabraknie w półfinałach. W pozostałych meczach wygrywali faworyci. Zarówno Mickiewicz Kluczbork, jak i LKPS Borowno bez straty seta wygrali swoje pojedynki. Czterech partii natomiast w wyjazdowym zwycięstwie potrzebował SPS Słupca. Jeszcze przed świętami rozegrano pojedynki o miejsca 9-10. Wifama Łódź podobnie jak w sezonie zasadniczym nie zdołała wygrać. Po trzech porażkach 0:3 łodzianie zajęli ostatnią lokatę, a Caro Opoczno dziewiątą.

Po niespodziewanej porażce na wyjeździe lider grupy 4 po fazie zasadniczej – Orzeł Międzyrzecz odniósł dwa zwycięstwa przed własną publicznością. BTS Bolesławiec co prawda w obu meczach starał się postawić przeciwnikom, jednak udało mu się ugrać tylko jednego seta. W pozostałych starciach nie było emocji. Pewne zwycięstwa odniosły Gwardia Wrocław i Astra Nowa Sól. Czterech setów do awansu potrzebował Chrobry Głogów – jedyny, który przegrał, toczył się na przewagi i zakończył zwycięstwem gospodarzy do 26.  Trwa gra o miejsca 9-10 po dwóch meczach w Zielonej Górze między miejscowym AZS-em UZ a Juve Głuchołazy jest remis. Pierwszy pojedynek goście wygrali 3:1, a w drugim 3:0 triumfowali gospodarze. W niedzielę aż dwa sety toczyły się na przewagi, z czego trzeci zakończył się wynikiem 36:34.

Efektowne w półfinale zameldował się Volley Rybnik. Rybniczanie po pierwszym dość wyrównanym secie drugiego wygrali do 13. W trzeciej partii GKS II Katowice zdołał zdobyć tylko 9 punktów. Nieco więcej walki obserwowali kibice w Strzelcach Opolskich i Jaworznie, jednak zarówno mecz ZAKSY z BBTS-em II Bielsko Biała, jak i MCKiS-u z Kęczaninem Kęty kończyły się w trzech setach. Najciekawszy przebieg miało starcie MKS-u Andrychów z TKS-em Tychy. Siatkarze z Andrychowa wyraźnie wygrali sobotni mecz, po pierwszym przegranym secie w kolejnych triumfowali do 20, 12 i 15. W niedzielę nie zdołali powtórzyć tego wyniku. 3:1 wygrał TKS i to on awansował. W walce o miejsca 9-12 AZS Politechnika Opolska dwukrotnie pokonała Górnika Radlin, a w rywalizacji między MKS-em II Będzin a AT Żory Jastrzębski Węgiel jest remis.

W grupie 6 tylko dwa ćwierćfinały zostały rozstrzygnięte. Karpaty Krosno przed własną publicznością co prawda musiały bardziej się postarać, jednak wygrały 3:1 ze Skórzanymi Skarżysko-Kamienna. Emocji nie brakowało w Lublinie. Politechnika po przegraniu wyjazdowego meczu 1:3 w swojej hali zaprezentowała się znacznie lepiej. Dwa zwycięstwa 3:1 dały Politechnice awans. RCS Radom jednak nie był łatwym przeciwnikiem, w obu starciach jeden z setów kończył się długą walką na przewagi. Wciąż nierozstrzygnięte pozostają pozostałe ćwierćfinały. Avia Świdnik z KKS-em Kozienice drugi mecz zagra 14 kwietnia. Neobus Niebylec po wygraniu pierwszego meczu ćwierćfinałowego w drugim nie zdołał postawić kropki nad i. Po porażce 0:3 z Błękitnymi Ropczyce stan rywalizacji został wyrównany. Decydujące starcie odbędzie się 12 kwietnia.