Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Avia pokonała Skórzanych

II liga M: Avia pokonała Skórzanych

Dla gospodarzy był to kolejny mecz z gatunku tych meczów, które jest obowiązek zakończyć zwycięstwem 3:0. „Żółto-niebiescy” nie zawiedli swoich kibiców i z „ciążącego” na nich obowiązku wywiązali się w stu procentach.

Rola zdecydowanego faworyta jednak chyba trochę niekorzystnie wpłynęła na poczynania zawodników Avii w pierwszym secie. Już po kilku akcjach widać było, że mogą oni mieć problemy z odniesieniem zwycięstwa w tej partii. Akcji w ataku nie kończył Bartłomiej Żywno, a w poczynaniach jego kolegów panował lekki chaos. Skrzętnie wykorzystali to goście, gdy po początkowo wyrównanej grze udało im się objąć trzypunktowe prowadzenie (18:15). Klasyczna, podwójna zmiana dokonana w tym momencie przez trenera Sławomira Czarneckiego może nie przyniosła radykalnej zmiany w grze jego podopiecznych, ale za to wpłynęła chyba psychologicznie na poczynania drużyny przyjezdnych, której zawodnicy zaczęli popełniać coraz więcej własnych błędów. To wystarczyło świdniczanom, by doprowadzić do remisu 20:20, a po pojawieniu się w polu zagrywki Macieja Sajdaka wyjść na prowadzenie 24:21 i ostatecznie zakończyć seta zwycięstwem 25:22.

Druga odsłona meczu to już zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy od początku narzucili swój styl gry, nie pozostawiając zawodnikom Skórzanych nawet cienia wątpliwości, kto jest lepszy na parkiecie. Akcje miejscowych nakręcał Marcin Kurek, który staje się powoli niekwestionowanym liderem zespołu ze Świdnika. Gospodarze rozpoczęli od stanu 4:0, by poprzez 12:4, 20:7 zatrzymać w końcu licznik na wyniku 25:10.

Na trzecią partię świdniczanie wybiegli w nieco zmienionym składzie. Trener Avii dał przede wszystkim odpocząć Kurkowi, co być może przełożyło się na przebieg tego seta. Cały czas gra w nim toczyła się punkt za punkt, ale ostatnie słowo znów należało do miejscowych, którzy zwyciężyli 26:24, a w całym meczu 3:0.

Dzięki dopisaniu na swoim koncie kolejnych trzech punktów „żółto-niebiescy” wskoczyli na fotel wicelidera. O tym, jaka jest jednak rzeczywista wartość tej drużyny, przekonamy się w najbliższej kolejce, kiedy to przyjdzie im zmierzyć się z liderującym zespołem Karpat Krosno.

MKS Avia Świdnik – Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce 3:0
(25:22, 25:10, 26:24)

MKS Avia Świdnik: Baranowski, Machowicz, Kurek, Czarnecki, Pigłowski, Żywno, Bonisławski (libero) oraz Guz, Misztal, Sajdak, Gajosz i Bieńko
Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce: Fludra, Więckowski, Stós, Orobko, Jaworski, Wójcik, Duluk (libero) oraz Szczutek, Grybek, Kieras, Iszczuk i Grysak (libero)