Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zwycięstwa liderów po przerwie

II liga K: Zwycięstwa liderów po przerwie

Drugoligowe siatkarki wróciły na parkiety po przerwie świąteczno-noworocznej. W grupie 1 Spójnia Stargard powiększyła swoją przewagę nad pozostałymi drużynami. Pewne wygrane odniosły prowadzące w grupie 2 drużyny Mazovii Warszawa i NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. W grupie 3 pewne problemy w Mysłowicach miała Polonia Świdnica, jednak lider wygrał ten mecz po tie-breaku. W grupie 4 pozostałym drużynom uciekają zespoły z Jarosławia i Mielca.

W najciekawszym meczu grupy 1 II ligi kobiet czwartej już porażki w tym sezonie doznały siatkarki wicelidera tabeli, WTS-u Włocławek. Podopieczne trenera Marka Zacharka przegrały w sobotę po zaciętym meczu 2:3 w Poznaniu z UKS-em ZSMS. Dla poznanianek był to jeden z dwóch tie-breaków rozegranych w tym tygodniu. W niedzielę w zaległym meczu w Słupsku zespół prowadzony przez trenera Marka Tuszyńskiego pokonał Czarnych. Nie zwalnia lider ze Stargardu. Spójnia wygrała wyjazdowe spotkanie z PTPS-em II Piła 3:1 i ma już pięć punktów przewagi nad WTS-em. Cenne zwycięstwo odniosły w Kościanie siatkarki Politechniki Poznańskiej, które pokonały UKŻPS i odskoczyły rywalowi na trzy punkty w tabeli. W ostatnim rozegranym meczu tego weekendu APS Rumia wygrał we własnej hali 3:0 z Czarnymi Słupsk. Mecz SMS-u Police z Truso Elbląg zostanie rozegrany dopiero na początku lutego.

Nie zwalniają tempa dwa czołowe zespoły grupy 2. Mazovia Warszawa pokonała pewnie we własnej hali 3:0 BAS Białystok i wciąż pozostaje niepokonana w tym sezonie. O punkt mniej od stołecznej ekipy ma NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego po wygranym 3:0 meczu z Ósemką Siedlce zaprezentowały kibicom ciekawą „cieszynkę” i odtańczyły na parkiecie taniec zwycięstwa. Porażkę poniósł młody zespół Legionovii, który uległ 1:3 Krótkiej Mysiadło. Powody do zadowolenia miała również prowadzona przez trenera Roberta Strzałkowskiego warszawska Sparta, która wygrała drugi mecz w sezonie. Spartanki pokonały na wyjeździe Nike Węgrów 3:2, w tie-breaku wygrywając po zaciętej walce 16:14. Mecz Dargfilu Rawa Mazowiecka z Łaskovią Łask został przełożony na 27 stycznia.

W 15. kolejce rozgrywek grupy 3 liderowi ze Świdnicy postawiła się Silesia Volley. W rozgrywanym w Mysłowicach meczu gospodynie uległy wprawdzie Polonii, ale dopiero po tie-breaku. Punkt do lidera odrobiły w tym wypadku drużyny Sokoła Radzionków i Olimpii Jawor. Sokolanki pokonały we własnej hali 3:1 KPKS Halemba, a Olimpia w taki samym stosunku wygrała z PLKS-em Pszczyna. Niespodziewanej porażki we własnej hali doznała Częstochowianka, która musiała uznać wyższość drugiej drużyny SMS-u PZPS Szczyrk, co kosztowało ją spadek na 4. miejsce w ligowej tabeli. W meczu drużyn środka tabeli rezerwy wrocławskiego Impelu wygrały po tie-breaku z TKS-em w Tychach. Z kolei w Łaziskach Górnych Polonia przegrała 15 mecz z rzędu, ulegając 1:3 Sokołowi Katowice. Polonia zamyka ligową tabelę z… zerowym dorobkiem punktowym.

W grupie 4 ważne wyjazdowe zwycięstwa odniosły siatkarki prowadzących w tabeli zespołów z Jarosławia i Mielca. SAN-Pjada pokonał 3:1 Pogoń w Proszowicach, z kolei mielecka Szóstka bez straty seta wygrała z Tomasovią w Tomaszowie Lubelskim. Na czele tabeli nadal są podopieczne trenera Piotra Pajdy, które mają punkt więcej od Szóstki. Na 4. miejsce w tabeli po wygranej 3:1 z AZS-em Uniwersytetu Rzeszowskiego wrócił AZS UMSC Lublin, ale to tylko dlatego, że Marba Sędziszów Małopolski w tej kolejce pauzowała. W derbach zagłębia Jedynka Siewierz w trzech setach pokonała Płomień Sosnowiec. Mecz Sandecji z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza rozegrany zostanie w najbliższą środę.