Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zmiana lidera w gr. 3, trzy zespoły bez straty punktu

II liga K: Zmiana lidera w gr. 3, trzy zespoły bez straty punktu

Minął kolejny weekend rozgrywek II ligi kobiet. W grupie 1 komplet punktów mają Spójnia Stargard i UKŻPS Kościan. W grupie 2 prowadzi z kompletem punktów na koncie Mazovia Warszawa, a w grupie 3 nowym liderem został zespół Częstochowianki. W tym sezonie jeszcze nie straciły nawet seta siatkarki Szóstki Mielec, która zasiada na fotelu lidera grupy 4.

W grupie 1 II ligi kobiet wciąż bez porażki są zespoły UKŻPS-u Kościan i Spójni Stargard. Zespół z Kościanu w miniony weekend okazał się lepszy w wyjazdowym meczu od Politechniki Poznańskiej, pewnie wygrywając 3:0. Z kolej Spójnia wygrała we własnej hali z PTPS-em II Piła i wciąż ma czyste konto, jeśli chodzi o stracone sety w tym sezonie. Po raz drugi w tym sezonie jako zwycięzcy schodziły z parkietu zespoły SMS-u Police oraz WTS-u Włocławek. SMS odniósł przekonujące zwycięstwo w trzech szybkich setach w Elblągu z Truso, a podopieczne trenera Marka Zacharka pokonały u siebie bez straty seta zamykający tabelę zespół UKS-u ZSMS Poznań. Pierwszą wygraną w sezonie odniosły siatkarki APS-u Rumia, które 3:0 pokonały w Słupsku Czarnych i awansowały na 7. miejsce w tabeli.

Świetnie jak dotychczas w rozgrywkach grupy 2 radzą sobie siatkarki Mazovii Warszawa. Podopieczne trenera Roberta Kupisza w 3. kolejce wygrały wyjazdowe spotkanie z BAS-em Białystok, tracąc dopiero pierwszego seta w tym sezonie. Niepokonane są również zespoły NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki i Krótkiej Mysiadło, które w tabeli mają punkt mniej od lidera. Nowodworzanki wygrały w Siedlcach z Ósemką, ale straciły w tym meczu dwa sety i pierwszy punkt. Dla Ósemki był to dopiero pierwszy punkt w tym sezonie. Z kolei zespół Krótkiej Mysiadło pokonał 3:2 we własnej hali LTS Legionovię II Legionowo. Zacięte spotkanie zakończone tie-breakiem oglądali również kibice w Łasku. Miejscowy zespół Łaskovii uległ 2:3 Dargfilowi Rawa Mazowiecka, który z 6 punktami na koncie zajmuje 4. miejsce. Tabelę zamyka Nike Węgrów, która tym razem bez zdobyczy punktowej czy nawet wygranego seta wyjechała z Warszawy po meczu ze stołeczną Spartą.

W grupie 3 nastąpiła zmiana na pozycji lidera. Potknięcia Olimpii Jawor i Polonii Świdnica wykorzystały siatkarki Częstochowianki, które po wygranej 3:0 w wyjazdowym spotkaniu z SMS-em PZPS II Szczyrk wspięły się na szczyt tabeli i lepszym bilansem setów wyprzedziły zespół ze Świdnicy. Polonia wygrała wprawdzie we własnej hali z Silesią Volley Mysłowice, straciła jednak w tym spotkaniu dwa sety i pierwszy punkt w sezonie. Z kolei Olimpia Jawor przegrała po tie-breaku w Pszczynie z miejscowym PLKS-em i spadła na 3. miejsce w tabeli. Pierwszą wygraną w tym sezonie odniosły siatkarki Sokoła Katowice, pokonując u siebie 3:1 Polonię Łaziska Górne. Zespół z Łazisk Górnych zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. W ostatnim meczu tej grupy młody zespół Impelu II Wrocław wygrał 3:1 z TKS-em Tychy i dzięki temu znalazł się w środkowej części tabeli.

Na czele tabeli grupy 4 znajduje się zespół Szóstki Mielec, który w tym sezonie w trzech rozegranych spotkaniach nie stracił jeszcze seta. Podopieczne trenera Romana Murdzy w ten weekend pokonały we własnej hali 3:0 Tomasovię Tomaszów Lubelski. Punkt mniej od mielczanek mają siatkarki z Sędziszowa Małopolskiego, Marba w ten weekend jednak pauzowała. Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniósł Płomień Sosnowiec, który wygrał 3:1 u siebie z Jedynką Siewierz. Powody do zadowolenia po tym weekendzie mają również siatkarki z Jarosławia. Podopieczne trenera Piotra Pajdy wygrały 3:9 z Pogonią Proszowice, która z dwoma puntami na koncie zamyka ligową tabelę. Dwa punkty ma również Sandecja Nowy Sącz, która w sobotę przegrała w Dąbrowie Górniczej z rezerwami MKS-u 1:3. Sporo emocji było w Rzeszowie – Uniwersytet Rzeszowski dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu z AZS-em UMCS Lublin, ale ostatecznie przegrał po tie-breaku.