Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zespół z Włocławka już z awansem, blisko Szóstka Mielec

II liga K: Zespół z Włocławka już z awansem, blisko Szóstka Mielec

WTS KDBS Bank Włocławek jest już pewny gry w turnieju finałowym o I ligę kobiet, blisko także jest UKS Szóstka Mielec. Obie te drużyny odniosły w sobotę drugie zwycięstwa w turniejach półfinałowych. Kolejne cztery zespoły w niedzielę powalczą o kolejne miejsca. Są to NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i Bluesoft Mazovia Warszawa oraz Spójnia Stargard i MKS Polonia Świdnica.

W drugim dniu turnieju we Włocławku Polonia Świdnica jedynie w drugim secie miała problemy z pokonaniem Częstochowianki Częstochowa. W pierwszej odsłonie świdniczanki wypunktowały swoje rywalki, wygrywając do 14. W kolejnej partii zawodniczki spod Jasnej Góry podjęły walkę, ale wystarczyło to tylko do zdobycia 21 punktów. W trzeciej części meczu na boisku ponownie rządziła ekipa ze Świdnicy, która w niedzielę o awans zagra ze Spójnią Stargard. Częstochowianki po dwóch porażkach nie mają już szans na awans i na zakończenie zagrają z gospodyniami.

WTS KDBS Bank Włocławek w drugim dniu turnieju stoczył zacięty, ale zwycięski bój ze Spójnią. Gospodynie turnieju wygrały pierwszego seta do 20, ale to był dopiero początek emocji. W drugiej partii bowiem po grze na przewagi wygrał zespół ze Stargardu. Podrażnione tym podopieczne trenera Marka Zacharka w trzecim secie wręcz dzieliły i rządziły na boisku, pozwalając rywalkom zdobyć zaledwie 16 oczek. W czwartej partii walka jednak rozgorzała na nowo, tym razem zwycięsko z niej wyszła Spójnia, doprowadzając do tie-breaka. Piąta partia była już jednostronna. Włocławianki wygrały 15:5 i mogły się cieszyć z awansu do turnieju finałowego.

Drugi przegrany tie-break w Nowym Dworze Mazowieckim zanotowały siatkarki San Pajdy Jarosław. Prowadziły one z zespołem z Mielca już 2:0. Miały szansę nawet na wygraną 3:0, ale przegrały końcówkę trzeciego seta. Podbudowane tym podopieczne Romana Murdzy poszły za ciosem i wypunktowały rywalki w partii czwartej, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W nim emocji nie brakowało, a lepsza okazała się Szóstka Mielec.

Ważne zwycięstwo odniosły siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, które po porażce w pierwszym meczu tym razem nie dały szans rywalkom. Mierzyły się one z Bluesoft Mazovią Warszawa. Jedynie w pierwszym secie gospodynie turnieju pozwoliły rywalkom zdobyć 20 punktów, ale w dwóch kolejnych już wygrywały bardzo pewnie. W całym meczu przeważały one w każdym elemencie. Oba zespoły w niedzielę staną przed szansą wywalczenia awansu. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zagra z San Pajdą Jarosław, która nie ma już szans, natomiast Mazovia zmierzy się z Szóstką Mielec.