Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wygrana ECO AZS Uni Opole na inaugurację

II liga K: Wygrana ECO AZS Uni Opole na inaugurację

Na inauguracyjne spotkanie siatkarki ECO AZS Uni Opole musiały czekać do drugiej kolejki. Przed własną – licznie przybyłą do hali przy ul. Pułaskiego 3 – publicznością podopieczne Patryka Fogla podejmowały liderującą w tabeli Olimpię Jawor.

Pojedynek lepiej rozpoczęły przyjezdne. Siatkarki Radosława Pokrywki szybko wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie dzięki skutecznej zagrywce Aleksandry Sochackiej i Anny Kulbidy oraz atakom Aleksandry Deptuch. Miejscowe próbowały niwelować straty, jednak bez skutku i pierwszy set padł łupem Olimpii.

W drugim secie na boisku po stronie ECO AZS pojawiły się m.in. Angelika Wilczyńska, Maria i Magdalena Woźniczka oraz Monika Głodzińska. Początek partii należał do Jawora, który prowadził 7:4, jednak przewaga została szybko zniwelowana i na tablicy widniał wynik po 7. Po chwili ponownie na trzy punkty uciekły przyjezdne i zawodniczki UO znowu musiały odrabiać straty, co uczyniły skutecznie. Miejscowe objęły prowadzenie 16:15 i 20:18, by ostatecznie wygrać do 23. – Myślę, że zagrałyśmy bardzo zespołowo, każda z nas dała z siebie wszystko, co najlepsze. To, nad czym pracowałyśmy na treningu, zostało zrealizowane, dobrze, że kibice są zadowoleni z tego, co zobaczyli. Myślę, że jesteśmy dobrze zgrane, jednak potrzeba nam trochę czasu, żeby pewne elementy dopracować i ograć, tak aby wszystko dobrze funkcjonowało – komentowała atakująca ECO Monika Głodzińska.

Trzecią odsłonę podobnie jak dwie poprzednie lepiej rozpoczęły przyjezdne, obejmując prowadzenie 4:1 i 5:8. Po kilku akcjach był już remis po 8, a rozpędzone gospodynie szły za ciosem, wypracowując sobie przewagę (12:9, 20:14) i zwyciężając do 20.

Do czwartego i jak się okazało ostatniego seta z większym animuszem przystąpiły gospodynie. 3:0 i 6:3 dawało nadzieję na powtórkę z poprzedniej partii, ale nic bardziej mylnego. Miejscowe stanęły, popełniły kilka błędów i na trzypunktowe prowadzenie – utrzymujące się do finałowej części seta – wyszły podopieczne Radosława Pokrywki. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, każda z drużyn miała szansę na triumf, ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały siatkarki UO i mogły cieszyć się z trzech punktów. – Było to niezwykle ciężkie spotkanie. Byłyśmy na tyle przygotowane, aby podołać trudom meczu. Na treningach bardzo mocno pracowałyśmy i to zaowocowało. Na początku trochę się zestresowałyśmy, ale potem rozgrzałyśmy się i poczułyśmy piłkę. Myślę, że jeżeli dalej będziemy tak trenować i wkładać w to całe serce, to będzie dobry wynik – powiedziała przyjmująca miejscowego zespołu Angelika Wilczyńska.

AZS Uni Opole – Olimpia Jawor 3:1
(19:25, 25:23, 25:20, 26:24)