Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: SKF lepszy od wicelidera

II liga K: SKF lepszy od wicelidera

Spotkanie w Poznaniu było pożegnalnym w fazie zasadniczej meczem siatkarek SKF-u na własnym boisku. Do hali Politechniki przyjechała ekipa wicelidera z Kościana, która właśnie w Poznaniu straciła szansę na zwycięstwo w fazie zasadniczej rozgrywek.

Początek spotkania to wzajemne badanie sił i w miarę wyrównana gra. Przy stanie 7:3 wydawało się, że gospodynie przejmą inicjatywę, lecz doświadczona drużyna trenera Adama Cichockiego już przy stanie 9:9 doprowadziła do remisu. Dalej w secie trwała zacięta walka, a zgromadzona widownia oglądała ciekawego seta, który ostatecznie zakończył się minimalnym zwycięstwem miejscowych 25:22.

Druga odsłona spotkania miała początkowo taki sam obraz gry i aż do stanu 10:10 był remis, który zapowiadał dalsze emocje. Te nie miały jednak miejsca, bowiem od tego stanu drużyna z Kościana zagrywką wypracowała sobie wysoką przewagę i przy stanie 11:17 poznański trener mógł pozwolić już sobie na zmiany, bowiem losy partii były rozstrzygnięte. Dobrze zaprogramowana maszyna, jaką w tym momencie były przyjezdne, pewnie zwyciężyła 25:17 i wyrównała stan spotkania na 1:1.

W trzecim secie wydawało się, że poznańskie siatkarki początkowo miały problem z odnalezieniem się po porażce, a ich rywalki spokojnie kontynuowały dobrą passę i prowadziły 3:1, a potem remisowały 7:7. Od tego momentu siatkarki Przemysława Wodzienia wróciły na właściwe tory i trwała wyrównana walka. Akcje, obrony, kontry, wybloki to wszystko cechowało bardzo dobrą postawę obu ekip w tej odsłonie. Ostatecznie skuteczność na kontrach oraz błędy Grajczak po stronie ekipy z Kościana zdecydowały o zasłużonym zwycięstwie SKF-u 25:21 i w tym momencie spotkania poznanianki wyszły na prowadzenie 2:1.

Czwarta i jak później się okazało ostatnia odsłona spotkania była również zacięta. Przyjezdne próbowały jeszcze narzucić swój styl, ruszyły do ataków, ale nie potrafiły przeciwstawić się swoim rywalkom z Poznania. Przepełniona ilością własnych błędów ofensywa nie mogła przynieść powodzenia i pomimo nerwów po poznańskiej stronie siatki zawodniczki z Poznania wygrały tego seta w stosunku 25:19 i cały mecz 3:1.

SKF Politechnika Poznańska – UKŻPS Kościan 3:1
(25:22, 15:25, 25:21, 25:19)