Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Punkty w dole tabeli na wagę miejsca w play-off

II liga K: Punkty w dole tabeli na wagę miejsca w play-off

Powoli dobiegają końca rozgrywki rundy zasadniczej w II lidze kobiet. Trwa zacięta walka na dole tabeli o miejsce play-off. Faworyci nie zwalniają, w grupie 1 swoje mecze wygrały Spójnia Stargard i WTS Włocławek, w grupie 3 na czele tabeli wciąż Polonia Świdnica, ale za nią mocna grupa pościgowa. Grupę 2 zdominowały Mazovia Warszawa i NOSiR Nowy Dwór Maz., a w grupie 4 SAN-Pajda Jarosław i Szóstka Mielec.

W 14. kolejce II ligi kobiet zwycięstwa odniosły zespoły znajdujące się na szczycie tabeli. Spójnia Stargard pewnie w trzech setach rozprawiła się we własnej hali z Truso Elbląg, z kolei WTS Włocławek mimo porażki w pierwszym secie pokonał w Pile rezerwy PTPS-u 3:1. Oba zespoły mają po 32 punkty, lecz na fotelu lidera zasiada Spójnia, która ma lepszy bilans setów. Pauzował trzeci w tabeli SMS Police, którego mecz z Politechniką Poznańską został przełożony na 10 lutego. Poznanianki jednak rozegrały w sobotę zaległy mecz z poprzedniej kolejki, pokonując we własnej hali 3:1 Truso Elbląg. Zaskakująco łatwo poradził sobie z rywalkami APS Rumia, który w trzech szybkich setach wygrał z UKS-em ZSMS Poznań i jest o krok od zapewnienia sobie gry w play-off. Walczący o utrzymanie Czarni Słupsk przegrali 1:3 wyjazdowe spotkanie w Kościanie z UŻKPS-em. Czarni mają punkt przewagi na PTPS-em II Piła i wszystko wskazuje na to, że jedna z tych drużyn opuści II ligę kobiet.

W grupie 2 liderowi z Warszawy napędziły nieco strachu siatkarki Ósemki Siedlce, ale zdołały one w stolicy urwać Mazovii tylko jednego seta i podopieczne trenera Roberta Kupisza wciąż z kompletem zwycięstw na koncie zajmują pierwsze miejsce. Za trzy punkty swój mecz wygrał również NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który w trzech setach rozprawił się we własnej hali z Krótką Mysiadło. Na trzecim miejscu w tabeli nadal LTS Legionovia, która wygrała 3:0 wyjazdowe spotkanie z Dargfilem Rawa Mazowiecka. Walcząca o utrzymanie Sparta Warszawa odniosła cenny sukces, pokonując 3:0 Łaskovię Łask i na moment wyprzedziła rywala w tabeli, opuszczając ostatnie miejsce. Na moment, bowiem łaskowianki dzień później rozegrały awansem mecz z BAS-em Białystok. Podopieczne trenera Lipowskiego wygrały ten mecz 3:0 i wciąż liczą się w walce o miejsce w play-off. Dzień wcześniej BAS wygrał w Węgrowie z Nike bez straty seta.

Emocjonujące widowisko obejrzeli kibice w Częstochowie, gdzie Częstochowianka podejmowała lidera grupy 3, Polonię Świdnica. O wyniku decydował tie-break, w którym minimalnie lepszy okazał się zespół gości. Polonia powiększyła przewagę nad drugim w tabeli Sokołem Radzionków do czterech punktów, bowiem zespół ze Śląska niespodziewanie uległ we własnej hali PLKS-owi Pszczyna 0:3. Przegrała również trzecia w tabeli Olimpia Jawor, która musiała uznać wyższość Silesii Volley Mysłowice. Te wyniki spowodowały, że drugi Sokół Radzionków ma tylko dwa punkty więcej od piątej w tabeli Silesii Volley. TKS Tychy pewnie pokonał w trzech setach KPKS Halemba, a ostatni w tabeli zespół Polonii Łaziska Górne przegrał 1:3 w Szczyrku z drugim zespołem SMS-u PZPS. Sporo emocji było w Katowicach, gdzie miejscowy Sokół pokonał po tie-breaku rezerwy Impelu Wrocław. Na pięć kolejek przed końcem rundy zasadniczej katowiczanki mają osiem punktów straty do zajmującego ostatnie bezpieczne miejsce zespołu z Pszczyny.

Nie zwalniają tempa prowadzące w tabeli grupy 4 zespoły z Jarosławia i Mielca. SAN-Pajda pokonał w wyjazdowym spotkaniu AZS UMCS Lublin 3:1. – Dobrze, że zdobyliśmy 3 punkty, ale trzeba obiektywnie powiedzieć, że to były nasze najsłabsze zawody w sezonie. Kiepsko zagraliśmy w przyjęciu i podejmowaliśmy niepotrzebne ryzyko na zagrywce – mówił po meczu trener Piotr Pajda. Z kolei mielczanki w trzech setach wygrały w Siewierzu z Jedynką i wciąż mają cztery punkty straty do lidera, ale jedno spotkanie rozegrane mniej. – Nie wiem, czy to wszyscy się tak mobilizują na mecze z nami, ale nawet miejscowi mówili nam, że to był najlepszy mecz Jedynki w tym sezonie – powiedział Roman Murdza, trener Szóstki. Z ostatniego miejsca w tabeli wydostała się Sandecja Nowy Sącz. Po wygranej 3:1 z Uniwersytetem Rzeszowskim nowosądeczanki przeskoczyły rywala w tabeli. Marba Sędziszów Małopolski pokonała 3:0 walczący o miejsce w play-off zespół Płomienia Sosnowiec. Mecz Tomasovii Tomaszów Lubelski z Pogonią Proszowice rozegrany zostanie 23 stycznia.