Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pozostała tylko jedna niewiadoma w walce o I ligę

II liga K: Pozostała tylko jedna niewiadoma w walce o I ligę

W ten weekend poznaliśmy kolejne trzy drużyny, które dołączyły do ekipy ECO AZS Uni Opole i powalczą o awans do I ligi kobiet. W przypadku Bluesoft Mazovii Warszawa oraz PLKS-u Pszczyna ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w sobotę. Po zaciętych pojedynkach w Mysłowicach w finale zameldowała się również drużyna PWSZ Tarnów.

Po dwóch gładkich zwycięstwach w Kościanie zawodniczki Bluesoft Mazovii Warszawa chciały podkreślić swoją dominację w trzecim pojedynku z UKŻPS-em. W sobotni wieczór w hali przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie przyjezdne postawiły jednak siatkarkom ze stolicy o wiele twardsze warunki. Premierowa odsłona pojedynku co prawda gładko padła łupem gospodyń, ale w drugim secie to ekipa z Kościana triumfowała 25:18. W trzeciej odsłonie ponownie sytuacja uległa zmianie, ale później do głosu po raz kolejny doszły przyjezdne i o wyniku meczu miał zadecydować tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowały stołeczne i po zwycięstwie 15:12 mogły cieszyć się z awansu do finału, którego stawką będzie awans na zaplecze Orlen Ligi.

O wiele mniej emocji było w pojedynku MKS-u Świdnica z PLKS-em Pszczyna. Pszczynianki były w komfortowej sytuacji, gdyż zwyciężyły w dwóch bataliach w ubiegłym tygodniu i z dużym luzem przystąpiły do sobotniej potyczki. W efekcie wygrały pierwszą część gry do 18. Nieco bardziej przyjezdne męczyły się z rywalkami w drugiej partii, ale triumf 25:23 zapewnił im prowadzenie 2:0. Trzeci set był już tylko formalnością. PLKS wygrał 25:17, pieczętując tym samym awans do finału.

Zdecydowanie najbardziej zacięta była rywalizacja Silesii Volley Mysłowice z PWSZ Tarnów. Podopieczne Michała Betlei były faworytkami, ale mysłowiczanki nie zamierzały sprzedać skóry tanio, co zasygnalizowały już w drugim spotkaniu, doprowadzając do remisu 1:1 w rywalizacji do 3 zwycięstw. W trzeciej potyczce emocje również momentami sięgały zenitu. Silesia co prawda przegrała pierwszą odsłonę, ale w drugiej i trzeciej okazała się lepsza i stanęła przed szansą wygrania całego spotkania. Podrażnione tarnowianki zdołały doprowadzić do piątego seta, a w nim, w zaciętej końcówce, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, triumfując 16:14. Niedzielne spotkanie najbardziej wyrównane było w premierowej odsłonie. Gospodynie triumfowały w niej 25:23, lecz trzy kolejne partie padły łupem PWSZ, dzięki czemu siatkarki trenera Betlei zapewniły sobie udział w turnieju finałowym.

Przypomnijmy, że rywalizacja półfinałowa Szóstki Mielec z AZS-em AWF Warszawa rozpocznie się dopiero w przyszły weekend. Zwycięzca z tej pary dołączy do wyłonionej wcześniej czwórki. W finale pięć zespołów zmierzy się o trzy premiowane awansem miejsca na zaplecze Orlen Ligi.