Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Poznaliśmy siedmiu z ośmiu uczestników turniejów półfinałowych

II liga K: Poznaliśmy siedmiu z ośmiu uczestników turniejów półfinałowych

W miniony weekend poznaliśmy siedmiu z ośmiu półfinalistów walki o awans do I ligi kobiet. W grze o awans wciąż pozostają Spójnia Stargard, WTS Włocławek, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Mazovia Warszawa, Polonia Świdnica, Częstochowianka Częstochowa i Szóstka Mielec. Stawkę tę uzupełnią siatkarki SAN-Pajdy Jarosław lub AZS UMCS Lublin. Po zaciętej walce trwającej aż pięć spotkań szeregi drugoligowców opuściła Łaskovia Łask.

Z grupy 1 awans do turniejów półfinałowych uzyskały zespoły Spójni Stargard i WTS-u Włocławek. Spójnia po dwóch zwycięstwach 3:0 we własnej hali z UKS-em ZSMS Poznań również w hali rywalek pewnie wygrała bez straty seta i awansowała do dalszych gier z pierwszego miejsce w grupie. Więcej emocji było w drugiej parze półfinałowej. We Włocławku WTS dwa razy ograł rywala z Kościana po 3:0. W trzecim meczu to jednak siatkarki UKŻPS-u okazały się lepsze, wygrywając po zaciętej walce w sobotę w tie-breaku. W niedzielę podopieczne trenera Marka Zacharka nie dały gospodyniom jednak większych szans. Wygrały w trzech szybkich setach i rozstrzygnęły tym samym sprawę awansu.

W grupie 2 nie było zbyt wielu emocji w trzecich meczach półfinałów. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki stracił wprawdzie pierwszego seta w rywalizacji z BAS-em Białystok, jednak szybko odrobił straty i pokonał rywala na jego terenie 3:1, pewnie awansując do turnieju półfinałowego z pierwszego miejsca w grupie. Podobnie było w rywalizacji Mazovii Warszawa z LTS-em Legionovią. Warszawianki wygrały trzeci mecz w hali rywala 3:1, również przegrywając pierwszego seta, potem udowadniając swoją wyższość. Zarówno podopieczne trenera Roberta Kupisza, jak i zawodniczki NOSiR-u nie ukrywają swoich pierwszoligowych aspiracji.

Poznaliśmy również zespół, który opuści grupę 2 II ligi kobiet. Przed weekendem w rywalizacji Łaskovii ze Spartą Warszawa prowadziły siatkarki z Łasku 2:1. Rywalizacji smaczku dodawał również udział dwóch siatkarek z I ligi kobiet, które przeszły do drużyn broniących się przed spadkiem z II ligi na zasadzie transferu medycznego. W sobotę Łaskovia z Agnieszką Wołoszyn w składzie przegrała 1:3 z warszawską Spartą, w składzie której kibice mogli zobaczyć Martę Wellnę. Decydujący, piąty mecz rozegrany został w stolicy. Również tym razem lepsza okazała się Sparta, która po wygranej 3:1 pozostała w II lidze.

Chociaż rywalizacja w półfinale grupy 3 II ligi kobiet pomiędzy Polonią Świdnica a Silesią Volley Mysłowice zakończyła się w trzech spotkaniach, to była niezwykle zacięta i emocjonująca. W Świdnicy w dwóch pierwszych meczach triumfowały siatkarki Polonii, ale w obu wygrywały dopiero po tie-breakach. W Mysłowicach Silesia Volley również walczyła do końca, jednak musiała uznać wyższość rywalek w piątym secie. O awans zagra więc świdnicka Polonia, a z grupy 3 awans do turnieju półfinałowego uzyskała również Częstochowianka. Po dwóch meczach w Jaworze w rywalizacji Olimpii z zespołem z Częstochowy był remis 1-1. W sobotę podopieczne trener Anety Krzyczmonik wygrały we własnej hali 3:1 i objęły prowadzenie w półfinale. Niezwykle zacięty i dramatyczny przebieg miał mecz niedzielny. Siatkarki Olimpii prowadziły w nim już 2:0 i były bliskie doprowadzenia do remisu i piątego meczu, ale Częstochowianka zdołała odwrócić losy spotkania. Gospodynie wygrały dwa kolejne sety, a w tie-breaku wygrały 15:9 i awansowały do dalszych gier o awans mimo zajęcia trzeciego miejsce po rundzie zasadniczej.

W grupie 4 poznaliśmy na razie jedną z dwóch drużyn, które zagrają w turnieju półfinałowym. Jest nią Szóstka Mielec, która po dwóch wygranych meczach we własnej hali z Tomasovią pokonała rywala również w Tomaszowie Lubelskim. Podopieczne trenera Romana Murdzy wygrały trzecie spotkanie 3:0 i pewnie awansowały do dalszych gier o I ligę. W rywalizacji SAN-Pajdy Jarosław z AZS-em UMCS Lublin jest 2-0 dla podopiecznych trenera Piotra Pajdy. Trzeci mecz odbędzie się w Lublinie dopiero 5 maja.