Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsze mecze półfinałowe za nami

II liga K: Pierwsze mecze półfinałowe za nami

W miniony weekend rozegrane zostały pierwsze mecze półfinałowe play-off II ligi kobiet. O krok od awansu do kolejnej rundy rozgrywek są ekipy Spójni Stargard, WTS-u Włocławek, NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, Mazovii Warszawa, Polonii Świdnica, SAN-Pajdy Jarosław oraz Szóstki Mielec. Jedynie w rywalizacji Olimpii Jawor z Częstochowianką Częstochowa po dwóch starciach jest remis. Walka na tym etapie toczy się do trzech zwycięstw.

W grupie 1 półfinały dobrze zainaugurowały zespoły Spójni Stargard i WTS-u Włocławek. Pierwszy z nich mierzył się z UKS-em ZSMS Poznań. Oba starcia pewnie wygrała ekipa ze Stargardu, która dwukrotnie pokonała rywalki bez starty seta. Podobnie spisały się włocławianki, które odniosły dwa bardzo pewne zwycięstwa 3:0 nad UKŻPS-em Kościan. O ich wyższości nad rywalkami świadczy fakt, że w obu starciach tylko raz siatkarki WTS-u pozwoliły im przekroczyć w secie barierę 12 punktów.

W grupie 2 NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki rywalizował z BAS-em Białystok, zaś Mazovia Warszawa podejmowała u siebie Legionovię II Legionowo. Siatkarki NOSiR-u dwukrotnie pokonały swoje rywalki 3:0. Ekipa stołeczna także odniosła dwa zwycięstwa. W pierwszym starciu, po dwóch pewnie wygranych setach (do 16 i 14), oddała legionowiankom partię numer trzy. Na nic więcej jednak warszawianki już przeciwniczkom nie pozwoliły. Nie dały wybić się  z rytmu i w następnej odsłonie przypieczętowały swój triumf. W drugi meczu pokonały już rywalki 3:0.

Do zaciętej rywalizacji doszło w grupie 3 pomiędzy Polonią Świdnica a Silesią Volley Mysłowice. Oba mecze rozstrzygały się bowiem dopiero w tie-breaku. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały siatkarki ze Świdnicy i to one zapisały na swoim koncie dwa cenne zwycięstwa. Pomiędzy drugą półfinałową parą tej grupy, Olimpią Jawor i Częstochowianka Częstochowa, po dwóch starciach jest remis. Pierwszy mecz 3:1 wygrały bowiem siatkarki spod Jasnej Góry. Drugi zakończył się takim samym wynikiem na korzyść zawodniczek Olimpii.

Rywalizacja w grupie 4 przebiegła pod dyktando SAN-Pajdy Jarosław i Szóstki Mielec. Siatkarki z Jarosławia podejmowały AZS UMCS Lublin. O ile pierwsze starcie wygrały dość łatwo bez straty seta, o tyle w drugim do zwycięstwa potrzebowały już pięciu partii. Rywalem Szóstki Mielec  była z kolei Tomasovia Tomaszów Lubelski. Mielczanki dwukrotnie pokonały rywalki 3:1.