Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsze mecze play-off

II liga K: Pierwsze mecze play-off

W II lidze kobiet rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałów play-off. Nie było niespodzianek, drużyny, które zapowiadają walkę o awans do I ligi i są wymieniane w gronie faworytów, pewnie wygrały swoje spotkanie. Kolejne mecze dopiero w pierwsze weekend po Świętach Wielkanocnych i być może one wyłonią już większość półfinalistów.

W grupie 1 faworyci bez problemu wygrali swoje spotkania. Zwycięzca rundy zasadniczej, Spójnia Stargard, wygrała 3:0 w Słupsku z Czarnymi, a WTS Włocławek bez straty seta poradził sobie z Truso w Elblągu. Swój mecz w Rumi z APS-em wygrał również zespół UŻKPS-U Kościan i te trzy zespoły są zdecydowanymi faworytami w drugich spotkaniach, które rozegrane zostaną za niemal dwa tygodnie. W derbach Poznania UKS ZSMS w pierwszym meczu wygrał 3:1 z Politechniką Poznańską, obejmując prowadzenie w rywalizacji ćwierćfinałowej.

W grupie 2 kandydaci do awansu spokojnie pokonali swoich rywali w pierwszych meczach. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki pewnie wygrał 3:0 z Nike w Węgrowie, z kolei Mazovia Warszawa bez straty seta pokonała na wyjeździe Krótką Mysiadło. Niespodziewanie zakończył się mecz w Rawie Mazowieckiej, gdzie miejscowy Dargfil wygrał 3:1 z wyżej notowaną Legionovią. Drugiego seta siatkarki z Rawy Mazowieckiej wygrały do… 7. Ciekawie było w Siedlcach, gdzie miejscowa Ósemka podejmowała BAS Białystok. Gospodarze dwukrotnie w tym meczu obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie górą były siatkarki z Białegostoku, które wygrały po tie-breaku i objęły prowadzenie w rywalizacji play-off.

W najciekawszym meczu pierwszej serii ćwierćfinałowej w grupie 3 Sokół Radzionków walczył na własnym parkiecie z Silesią Volley Mysłowice. Siatkarki gości prowadziły już 2:1 i były bliskie zakończenia spotkania, jednak Sokół zdołał po zaciętej walce doprowadzić do tie-breaka. W nim jednak lepsze okazały się mysłowiczanki i to one prowadzą w rywalizacji play-off przed meczem u siebie. We Wrocławiu rezerwy Impelu uległy 1:3 Częstochowiance. Swoje mecze wygrały też dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny po rundzie zasadniczej. Olimpia Jawor mimo porażki w pierwszym secie pokonała w Pszczynie miejscowy PLKS, a w Tychach Polonia Świdnica pokonała bez straty seta zespół TKS-u.

Nie było niespodzianek w grupie 4. SAN-Pajda Jarosław pewnie i bez straty seta ograł w Sosnowcu zespół Płomienia, chociaż w rundzie zasadniczej niedawno przegrał z tym zespołem we własnej hali. Szóstka Mielec również nie straciła seta w wyjazdowym meczu z Jedynką Siewierz i jest faworytem do awansu do półfinału. W Proszowicach Pogoń uległa 1:3 Tomasovii Tomaszów Lubelski, z kolei w Sędziszowie Małopolskim miejscowy zespół Marby przegrał 1:3 z AZS-em UMCS Lublin.