Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsza porażka Mazovii Warszawa

II liga K: Pierwsza porażka Mazovii Warszawa

W piątkowy wieczór w Legionowie odbyło się spotkanie II ligi siatkówki kobiet, gdzie LTS Legionovia podejmował Mazovię Warszawa. Po bardzo emocjonującym meczu Legionovia wygrała 3:2. Oznacza to, że w II lidze kobiet nie ma już zespołów niepokonanych.

W pierwszym secie gra długo była wyrównana. Do stanu 18:18 oba zespoły grały niemal punkt za punkt. W końcówce swoje doświadczenie pokazały przyjezdne i pewnie wygrały 25:20. Druga odsłona miała podobny przebieg, długo utrzymywał się remis, jednak w końcówce ponownie lepsze były podopieczne Roberta Kupisza 25:20.

W trzecim secie Legionovia długo prowadziła. Remis na tablicy wyników pojawił się dopiero przy stanie 16:16 po autowym ataku Natalii Dąbrowskiej. Wchodząc w decydującą fazę seta, zespół Wojciecha Lalka prowadził 20:17, a trener Robert Kupisz wymienił rozgrywającą. Nie przyniosło to pożądanego rezultatu i Legionovia wygrała 25:23.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy. Legionovia długo utrzymywała się na prowadzeniu. Chwilę przed końcem Mazovia doprowadziła do wyrównania. Legionovia szybko odskoczyła na 2 punkty, a trener Mazovii na boisko ponownie wprowadził Małgorzatę Kupisz. Legionovia podwyższyła prowadzenie w końcówce po dobrych zagrywkach Dąbrowskiej. Błędy po jednej i drugiej stronie zaowocowały wynikiem 23:22 dla gospodarzy i prośbą o czas Wojciecha Lalka. Nie pomogło to wiele legionowiankom, które straciły 2 punkty i Mazovia miała piłkę meczową. Warszawianki w kluczowym momencie dotknęły jednak siatki. W kolejnych dwóch akcjach myliła się Natalia Pustelnik, najpierw atakując w aut, a następnie atakująca Mazovii była zablokowana i LTS wygrał 26:24.

Tie-break był niemal identyczny jak poprzednie starcia. Legionowianki jednak często się myliły i przez to nie potrafiły osiągnąć bezpiecznego prowadzenia. Dobrze funkcjonował jednak legionowski blok i dzięki temu utrzymywał się remis. Po serii dobrych zagrywek Marceliny Nowak na zmianie stron Mazovia prowadziła 8:7. Po zmianie stron Legionovia nie potrafiła skończyć ataku i przy stanie 11:8 dla gości Wojciech Lalek poprosił o czas. Zespół z Legionowa zdołał jednak odrobić straty i doprowadzić do wyrównania 12:12 co zaowocowało drugą przerwą o czas trenera Kupisza. Będąca na zagrywce Magdalena Orlicka dwukrotnie świetnie wznawiała grę i LTS prowadził 14:12. W kolejnej akcji Mazovia zdołała się wybronić, ale w następnej akcji serwis zatrzymał się na taśmie i Legionovia wygrała 3:2.

LTS Legionovia Legionowo – BlueSoft Mazovia Warszawa 3:2
(20:25, 20:25, 25:23, 26:24, 15:13)