Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Piąte zwycięstwo z rzędu ECO Uni Opole

II liga K: Piąte zwycięstwo z rzędu ECO Uni Opole

Lider grupy drugiej II ligi podejmował we własnej hali przy ul. Pułaskiego w Opolu zamykającego ligową stawkę Sokoła Katowice. Licznie zgromadzeni kibice byli świadkami bardzo jednostronnego pojedynku.

Opolanki do starcia z teoretycznie znacznie słabszym rywalem przystąpiły doskonale usposobione i za sprawą mocnych ataków oraz trudnych zagrywek systematycznie zwiększały przewagę. Przyjezdne miały ogromne problemy z przyjęciem, a także z wyprowadzeniem skutecznego ataku, dlatego pierwsze pięć punktów na konto Sokoła trafiło po błędach ECO. Dopiero szósty udało się katowiczankom zdobyć po ataku o blok, jednak wtedy ECO UNI miało na swoim koncie już 14 oczek. Wówczas też w polu zagrywki pojawiła się rozgrywająca gospodyń Maria Woźniczka i przy jej serwisie drużyna Patryka Fogla zdobyła 9 punktów z rzędu (23:6). Sokół w pierwszym secie uzbierał jeszcze dwa punkty i ostatecznie przegrał 8:25. – Ten pierwszy set nas zaskoczył, ale też bardzo nam pomógł, nabrałyśmy większej pewności siebie i do końca pokazywałyśmy już, na co nas stać – podkreślała przyjmująca ECO, Magdalena Woźniczka.

Faktycznie u gospodyń próżno było szukać okresów słabszej gry, natomiast od drugiego seta nieco lepiej grały przyjezdne, które objęły prowadzenie 3:1. Jednak wtedy dużo kłopotów swoją zagrywką sprawiła katowiczankom Joanna Moczko. Jeśli nie zdobywała punktów bezpośrednio serwisem, to jej koleżanki dostawały okazje do kontr, które bezlitośnie kończyły Monika Głodzińska i Magdalena Woźniczka, dzięki czemu opolanki objęły prowadzenie 11:3. Sokół nie miał argumentów do równorzędnej walki z liderem, ale zawodniczki z Katowic pokazały charakter i ambicję. Druga partia zakończyła się zwycięstwem ECO do 15.

Trzeci set miał przebieg bardzo podobny do drugiego. Katowiczanki osiągnęły prowadzenie w początkowej fazie (4:3), a później trwał pokaz siły podopiecznych Patryka Fogla. Ciężar zdobywania punktów w trzeciej partii wzięły na siebie Inez Pfeifer i Magdalena Woźniczka (wybrana najlepszą zawodniczką meczu), ECO UNI Opole uzyskało kilkupunktową przewagę (14:6). Zawodniczki Sokoła miały natomiast wiele problemów z umieszczeniem piłki w boisku, w czym duża zasługa obu libero opolskiej ekipy – Magdaleny Kuziak i Oliwii Pacholak. – Wiadomo, że żeńska siatkówka opiera się głównie na obronie. Myślę, że kibicom miło się ogląda udane akcje defensywne, a też właśnie to napędza grę drużyny, a mnie daje wielką satysfakcję – tłumaczyła Kuziak. Istotnym wydarzeniem w zespole gospodyń był występ zaledwie 15-letniej Angeliki Rusin. To właśnie ona zdobyła ostatni punkt dla swojej drużyny, kończąc trzeciego seta wynikiem 25:10.

ECO UNI dzięki piątemu z rzędu zwycięstwu umocniło się na pozycji lidera grupy, jednak w Opolu tonują nastroje i przestrzegają przed nadmiernymi oczekiwaniami. – Myślimy o każdym meczu po kolei, nie możemy sobie pozwolić na myślenie o fazie play-off czy awansie. Na to przyjdzie pora. Na razie mamy kolejny mecz do rozegrania – zaznacza Magdalena Kuziak. Na przeciwnym biegunie znajduje się Sokół Katowice, który poniósł piątą porażkę w piątym meczu. – Wiemy, z kim graliśmy, mamy zgoła odmienne cele niż Opole. Moja drużyna to zawodniczki przede wszystkim młode, dopiero zapoznające się z drugoligowymi parkietami, ale ja patrzę pozytywnie. Gramy coraz lepiej, na treningach wygląda to naprawdę dobrze, a my nadal będziemy walczyć o pierwsze zwycięstwo w sezonie – obiecywał trener Sokoła, Alan Polok. Po pokonaniu ostatniej drużyny w tabeli teraz przed ECO wyjazd do Wodzisławia na mecz z przedostatnią Zorzą. Z kolei Sokół pierwszej wygranej szukać będzie w spotkaniu z Olimpią Jawor.

ECO UNI Opole – Sokół Katowice 3:0
(25:8, 25:15, 25:10)

ECO: Maria Woźniczka, Pfeifer, Moczko, Głodzińska, Magdalena Woźniczka, Rygalik, Kuziak (libero), Pacholak (libero) oraz Rusin, Wilk i Czapla
Sokół: Bubula, Kandys, Pietroczuk, Jakubiec, Kondla, Rosadzińska, Gołda (libero), Słomiany (libero) oraz Zawadzka, Kroplewska, Wróblewska i Piasecka