Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Opolanki już z awansem do I ligi

II liga K: Opolanki już z awansem do I ligi

Siatkarki ECO AZS Uni Opole jako pierwsze mogą cieszyć się z awansu do I ligi. W trzecim dniu zmagań opolanki 3:1 pokonały PLKS Pszczyna i nawet ewentualna porażka w sobotnim spotkaniu nie pozbawi je awansu. W drugim meczu trzeciego dnia turnieju finałowego ekipa PWSZ Tarnów bez straty seta wygrała z Mazovią Warszawa.

Trzeci dzień turnieju rozpoczął pojedynek PWSZ Tarnów z Mazovią Warszawa. Tarnowianki pewnie wygrały premierową odsłonę 25:18, a najwięcej emocji przyniósł drugi set. W nim małopolska drużyna przegrywała już 13:8, jednak ostatecznie udało im się zapisać na swoim koncie i tę partię. W kolejnej zespół z Tarnowa poszedł za ciosem i zakończył całe spotkanie bez straty seta. PWSZ Tarnów w sobotę pauzuje, a o tym, czy teamowi z Tarnowa uda się awansować do I ligi, zadecyduje niedzielny mecz z PLKS-em Pszczyna. Po trzech dniach tarnowianki plasują się w tabeli tuż nad zespołem z Pszczyny.

Bluesoft Mazovia Warszawa – PWSZ Tarnów 0:3
(18:25, 23:25, 21:25)

Zwycięstwo opolanek w starciu z drużyną z Pszczyny dawało im awans. W dwóch pierwszych setach ekipa z Opolszczyzny nie miała większych problemów, pewnie pokonując rywalki 25:19 i 25:22. W trzeciej odsłonie gospodyniom turnieju finałowego przydarzył się jednak dłuższy przestój i od stanu 13:14 udało im się wywalczyć dwa oczka, przegrywając tę część meczu 15:25. W czwartym secie długo trwała wyrównana walka, jednak w końcówce ekipa ECO AZS Uni Opole włączyła piąty bieg i wygrywając całe spotkanie 3:1, awansowała na zaplecze Orlen Ligi. Opolanki czeka jeszcze jeden pojedynek, który będzie jednak decydował tylko o miejscu, z którego zapewnią sobie kwalifikację do I ligi. – Jestem pewien, że dziewczyny w ostatnim meczu też będą chciały wygrać, żeby udowodnić, że były najlepszą drużyną II ligi w tym sezonie – zapewnił po meczu kierownik drużyny, Jan Piotrowski.

ECO AZS Uni Opole – PLKS Pszczyna 3:1
(25:19, 25:22, 15:25, 25:21)