Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Niezwykle ciekawy początek turniejów półfinałowych

II liga K: Niezwykle ciekawy początek turniejów półfinałowych

We Włocławku i Nowym Dworze Mazowieckim rozpoczęły się turnieje półfinałowe o awans do I ligi kobiet. Zwycięstwa odniosły zespoły z grupy 1, czyli Spójnia Stargard i WTS Włocławek, które pokonały odpowiednio Częstochowiankę i Polonię Świdnica. W drugim turnieju niespodziewanej porażki doznał NOSiR, który uległ Szóstce Mielec, o wyniku meczu Mazovii z SAN-Pajdą decydował tie-break.

We Włocławku rywalizację rozpoczęły najlepsze zespoły grup 1 i 3. W pierwszym meczu gospodynie, WTS Włocławek, zmierzyły się z Polonią Świdnica. Podopieczne trenera Marka Zacharka w każdym z trzech setów miały przewagę i pewnie pokonały rywala 3:0, chociaż po meczu szkoleniowiec włocławskiego zespołu powtarzał, że nie był to dla jego podopiecznych łatwy mecz. Przewaga WTS-u wyraźna była zwłaszcza w drugim secie, wygranym przez gospodynie do 14. Pewne zwycięstwo z mistrzem grupy 3 daje włocławiankom nadzieje na awans do turnieju finałowego, ale przed nimi jeszcze dwa niezwykle ważne mecze.

W drugim spotkaniu Spójnia Stargard zmierzyła się z Częstochowianką. Mecz świetnie rozpoczęły podopieczne trener Anety Krzyczmonik, które w pierwszym secie zaskoczył rywala i zdominowały wydarzenia na boisku. Częstochowianki wygrały pierwszego seta do 17, potem jednak na boisku do głosu doszły siatkarki Spójni. Wygrały dwie kolejne partie do 21 i 22, a w trzecim secie całkowicie przejęły kontrolę nad tym, co działo się na boisku. Spójnia rozgromiła rywala 25:11 i wygrała całe spotkanie 3:1. W sobotę Spójnia zagra z TS-em, a Polonia z Częstochowianką.

WTS Włocławek – Polonia Świdnica 3:0
(25:20, 25:14, 25:21)
Spójnia Stargard – Częstochowianka Częstochowa 3:1
(17:25, 25:21, 25:22, 25:11)

W Nowym Dworze Mazowieckim kibice liczą na powrót swojej drużyny do I ligi kobiet. Pierwszy mecz turnieju półfinałowego przyniósł jednak rozczarowanie, bowiem gospodynie przegrały z wicemistrzem grupy 4, Szóstką Mielec. We wszystkich trzech setach walka była bardzo zacięta, NOSiR miał swoje szanse, ale końcówki wygrywały podopieczne trenera Romana Murdzy. Mielczanki tym samym sprawiły sobie miłą niespodziankę na początek turnieju, ale droga do awansu do turnieju finałowego przed nimi jeszcze daleka.

Ciekawie było w drugim meczu, w którym Mazovia Warszawa zmierzyła się z SAN-Pajdą Jarosław. Pierwszy set padł łupem mistrzyń grupy 4, ale warszawianki doprowadziły do remisu. Podopieczne trenera Piotra Pajdy wygrały trzeciego seta i gdy wydawało się, że są bliższe wygranej, spotkał je zimny prysznic. W czwartej partii ogromną przewagę miał zespół prowadzony przez trenera Roberta Kupisza i jarosławianki rozgromione w nim zostały do… 8. W tie-breaku Mazovia poszła za ciosem – wygrała 15:10 i całe spotkanie 3:2. W tym turnieju jeszcze wszystko może się zdarzyć…

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Szóstka Mielec 0:3
(23:25, 22:25, 24:26)
Mazovia Warszawa – SAN-Pajda Jarosław 3:2
(21:25, 25:18, 20:25, 25:8, 15:10)

Wyniki i tabela turnieju półfinałowego w Nowym Dworze Maz.