Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Mazovia Warszawa jedynym niepokonanym zespołem

II liga K: Mazovia Warszawa jedynym niepokonanym zespołem

Na kolejkę przed końcem I rundy fazy zasadniczej w II lidze kobiet pozostał już tylko jeden niepokonany zespół – Bluesoft Mazovia Warszawa. W meczu na szczycie Mazovia pokonała w ten weekend NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Na fotelach lidera w pozostałych grupach znajdują się WTS Włocławek, Polonia Świdnica i Szóstka Mielec.

W grupie pierwszej nie zwalnia tempa WTS Włocławek, który prezentuje się coraz lepiej na drugoligowych boiskach. Podopieczne trenera Marka Zacharka wygrały w miniony weekend ważne wyjazdowe spotkanie z czwartą w tabeli Politechniką Poznańską i nadal zasiadają w fotelu lidera. Tuż za plecami (dwa punkty mniej) WTS-u czają się zespoły SMS-u Police oraz Spójni Stargard. Policzanki bez większych problemów pokonały na własnym parkiecie zespół rezerw PTPS-u Piła 3:0, z kolei Spójnia również w trzech setach uporała się z Czarnymi Słupsk. Zespoły ze Słupska i Piły zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli grupy 1. W ostatnim weekendowym meczu 8. kolejki UKŻPS Kościan pokonał po zaciętej walce 3:2 APS Rumia. Gospodynie prowadziły już 2:0, siatkarki z Rumi doprowadziły jednak do tie-breaka, w którym uległy jednak rywalkom 14:16. Mecz Truso Elbląg z UKS-em ZSMS Poznań zaplanowano na 2 grudnia.

Sporo emocji w grupie 2 budził mecz niepokonanych do tej pory zespołów Mazovii Warszawa i NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz zdominowały siatkarki ze stolicy, podopieczne trenera Roberta Kupisza pokonały rywala 3:0 i zastąpiły go na pierwszym miejscu w tabeli. Mazovia ma teraz dwa punkty przewagi nad NOSiR-em. Na trzecim miejscu znajdują się siatkarki Legionovii, które w niedzielę pokonały 3:1 BAS Białystok, a dwa punkty mniej od nich ma Krótka Mysiadło. Zespół spod Warszawy wygrał wyjazdowe spotkanie ze stołeczną Spartą 3:1 i wyprzedził w tabeli białostocki BAS. Drugie w tym sezonie i drugie z rzędu zwycięstwo odniosły siatkarki z Węgrowa. Nike pokonała na własnym terenie 3:1 Dargfil Rawa Mazowiecka i awansowała na 8. miejsce w tabeli, wyprzedzając Łaskovię. Łaskowianki we własnej hali stoczyły zacięty bój z Ósemką Siedlce, zakończony tie-breakiem wygranym przez przyjezdne 15:10. Czwarta w tym sezonie wygrana zespołu z Siedlec dała im awans na 6. lokatę w tabeli.

Lider grupy 3 – Polonia Świdnica – pokonał w trzech setach przedostatni zespół tabeli, Sokoła Katowice. Mecz jednak nie był jednostronny, w każdej z trzech partii świdniczanki musiały się trochę namęczyć. Przewaga Polonii nad pozostałymi zespołami wzrosła do 4 punktów, ponieważ za jej plecami Częstochowianka i Sokół Radzionków podzieliły się punktami. Zacięte, pięciosetowe spotkanie wygrały częstochowianki, okupując to jednak stratą dwóch kontuzjowanych zawodniczek, w tym najlepszej na boisku Justyny Sagan. Częstochowianka ma teraz dwa punkty straty do drugiego w tabeli Sokoła. Punktami z zespołem z Częstochowy zrównała się Olimpia Jawor, która bez żadnego problemu w trzech setach uporała się z najsłabszym zespołem w grupie, Polonią Łaziska Górne. W trzech setach zakończył się również mecz w Pszczynie, w którym PLKS bez problemów rozprawił się z KPKS-em Halemba. Tie-breakami zakończyły się spotkania we Wrocławiu i Mysłowicach. Rezerwy Impelu pokonały 3:2 drugi zespół SMS-u PZPS Szczyrk, z kolei Silesia Volley przegrała 2:3 z TKS-em Tychy. Wszystkie te cztery zespoły plasują się w środkowej części tabeli.

Prowadzące w tabeli grupy 4 przed 10. kolejką Szóstka Mielec i San-Pajda Jarosław wygrały swoje spotkania i wciąż mają tyle samo punktów. Mielczanki 3:0 pokonały we własnej hali zespół Płomienia Sosnowiec, z kolei drużyna z Jarosławia wygrała 3:1 z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza. Po raz kolejny doznała porażki i straciła punkty Marba Sędziszów Małopolski. Tym razem byłemu już liderowi postawiła się Pogoń, która wygrała w Proszowicach po tie-breaku i zgarnęła dwa cenne punkty. Marba ma już trzy punkty straty do prowadzącej dwójki. Z kolei trzy punkty straty do sędziszowianek ma Tomasovia Tomaszów Lubelski, która pewnie w trzech setach pokonała Sandecję Nowy Sącz. Ważne zwycięstwo odniosły siatkarki AZS-u UMCS Lublin. Po wygranej 3:1 z Jedynką Siewierz odskoczyły od zespołów zajmujących dolne rejony tabeli.