Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Mazovia nadal niepokonana, mecz na szczycie w Jarosławiu

II liga K: Mazovia nadal niepokonana, mecz na szczycie w Jarosławiu

W II lidze kobiet rozpoczęła się runda rewanżowa. W grupie 1 Spójnia Stargard i SMS Police powiększyły przewagę nad WTS-em Włocławek. W grupie 2 Mazovia wciąż jest niepokonana, ale ma już tylko punkt przewagi nad NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Na czele grupy 3 nadal Polonia Świdnica, a wszystkie zespoły z czołówki wygrywały swoje mecze. W spotkaniu na szczycie grupy 4 drużyna SAN-Pajdy Jarosław pokonała po tie-breaku Szóstkę Mielec.

W grupie 1 po trzy punkty w miniony weekend zdobyły prowadzące w tabeli SMS Police i Spójnia Stargard. Policzanki kiepsko rozpoczęły spotkanie z UKŻPS-em Kościan, ale po przegraniu pierwszego seta w trzech kolejnych udowodniły swoją wyższość i nadal zajmują pozycję lidera. Spójnia pokonała w Poznaniu 3:0 UKS ZSMS, ale zwycięstwo nie przyszło jej łatwo, wszystkie trzy sety były bardzo zacięte. Siatkarki ze Stargardu w tabeli ustępują policzankom słabszym bilansem setów. W kryzysie jest WTS Włocławek, który przegrał drugie spotkanie z rzędu. Tym razem podopieczne trenera Marka Zacharka uległy niespodziewanie we własnej hali 2:3 Czarnym Słupsk i tracą już do prowadzącej dwójki trzy punkty. Cenne punkty w Pile z rezerwami PTPS-u wywalczył zespół Truso. Elblążanki pokonały zespół gospodyń 3:1 i było to ich trzecie zwycięstwo w tym sezonie. W Rumi zespół APS-u po zaciętej walce pokonał po tie-breaku wyżej notowaną drużynę Politechniki Poznańskiej i cieszył się z czwartego zwycięstwa w tym sezonie.

Niewiele brakowało, a w sobotę w Węgrowie doszłoby do ogromnej sensacji. Będąca w dolnej części tabeli Nike Węgrów prowadziła już 2:0 z niepokonanym do tej pory liderem, Mazovią. Warszawski zespół trzeciego seta wygrał 26:24 i odwrócił losy spotkania. Podopieczne trenera Roberta Kupisza wygrały po tie-breaku i zachowały miano niepokonanych. Stratę do lidera odrobił NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który we własnej hali nie dał żadnych szans rywalowi z Białegostoku. Zespół prowadzony przez trenera Bartosza Kujawskiego rozgromił BAS 3:0, w trzecim secie wygrywając do… 6! i ma już tylko punkt straty do lidera. Wygrał swój mecz również trzeci zespół tabeli. Legionovia pokonała Ósemkę Siedlce, ale dopiero po tie-breaku. W piątym secie rozstrzygnął się również mecz Krótkiej Mysiadło z Łaskovią. Tym razem górą były podopieczne trenera Bogdana Lipowskiego, które zrewanżowały się Krótkiej za porażkę w I rundzie i mogły się cieszyć z drugiego zwycięstwa w tym sezonie. W ostatnim meczu 10. kolejki Dargfil pokonał w Rawie Mazowieckiej 3:1 najsłabszy w tej grupie zespół warszawskiej Sparty.

Grupa trzecia ponownie grała w środę i w weekend. Na czele tabeli niezmiennie znajdują się siatkarki Polonii Świdnica, które najpierw pokonały w Szczyrku 3:1 drugi zespół SMS-u PZPS, a potem w trzech setach pokonały przeżywający problemy kadrowe PLKS Pszczyna. Cztery punkty mniej od Polonii ma Sokół Radzionków, który również zanotował na swoim koncie dwie wygrane – 3:1 z Polonią w Łaziskach Górnych i 3:1 we własnej hali z TKS-em Tychy. Dwa punkty za Sokołem jest Częstochowianka, która również w dwóch kolejkach zgarnęła 6 punktów. Podopieczne trener Anety Krzyczmonik pokonały we własnej hali najpierw 3:1 TKS Tychy, a kilka dni później również w czterech setach zespół Sokoła Katowice. Komplet punktów w dwóch meczach zgarnęła również Olimpia Jawor, która bez straty seta pokonała w Katowicach Sokoła, a następnie również 3:0 wygrała z KPKS-em Halemba. Do pierwszej czwórki aspiruje również zespół Silesii Mysłowice, który ma dwa punkty straty do zespołu z Jawora. Mysłowiczanki wygrały 3:1 w Halebie, a potem we własnej hali pokonały 3:0 zespół ze Szczyrku. Na szóste miejsce po dwóch wygranych wskoczył Impel II Wrocław i wyprzedził o jeden punkt TKS Tychy.

Dwie kolejki rozegrano również w grupie 4, a największe emocje budził sobotni mecz dwóch czołowych drużyn w tabeli. W środę SAN-Pajda wygrał w Rzeszowie z Uniwersytetem, a Szóstka Mielec pauzowała, przygotowując się do meczu na szczycie. W sobotę w Jarosławiu pierwszego seta wygrały gospodynie, ale potem to mielczanki wyszły na prowadzenie 2:1. Podopieczne trenera Piotra Pajdy doprowadziły do tie-breaka, a w nim po zaciętej walce pokonały rywalki 16:14 i mają cztery punkty przewagi nad Szóstką (i jeden mecz rozegrany więcej). Trwa kryzys Marby Sędziszów Małopolski, która spadła już na 6. miejsce w tabeli po 0:3 z AZS-em Lublin i 1:3 w Siewierzu z Jedynką. Na trzecim miejscu w tabeli znajduje się Tomasovia Tomaszów Lubelski, która w środę wygrała 3:1 w Dąbrowie Górniczej z rezerwami MKS-u. O 4. miejsce premiowane grą w play-off oprócz Marby walczą Pogoń Proszowice i AZS Lublin. Oba te zespoły mają punkt przewagi nad Marbą. Podopieczne trenera Dariusza Pomykalskiego wygrały 3:0 w Sosnowcu z Płomieniem, po czym pokonały 3:1 Uniwersytet Rzeszowski. Lublinianki po wygranej z Marbą w niedzielę pokonały MKS II na wyjeździe, zdobywając trzy kolejne punkty.