Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Kolejka w cieniu skandalu w Sędziszowie Małopolskim

II liga K: Kolejka w cieniu skandalu w Sędziszowie Małopolskim

W grupie 1 II ligi kobiet nowym liderem został WTS Włocławek, w grupie 2 wciąż trwa wyścig niepokonanych drużyn NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki i Mazovii Warszawa. Na czele grupy 3 wciąż Polonia Świdnica, ale goni ją radzionkowski Ruch. Na fotel lidera grupy 4 powróciła Szóstka Mielec, ale cieniem na całej kolejce położyła się awantura na meczu w Sędziszowie Małopolskim.

Po raz drugi w tym sezonie i po raz drugi z rzędu przegrały mecz siatkarki dotychczasowego lidera grupy 1 II ligi kobiet, Spójni Stargard. Tym razem Spójnia we własnej hali uległa SMS-owi Police po zaciętej walce, przegrywając 14:16 w tie-breaku. Potknięcie zespołu ze Stargardu wykorzystał WTS Włocławek. Podopieczne trenera Marka Zacharka pewnie w trzech setach wygrały z Truso Elbląg i zostały nowym liderem tabeli, mając dwa punkty przewagi nad SMS-em i Spójnią. Do czołówki dołączył zespół Politechniki Poznańskiej po wygranej na wyjeździe 3:0 z Czarnymi Słupsk. Mocno z tonu spuścił UKŻPS Kościan, który trochę niespodziewanie przegrał w Poznaniu z UKS-em ZSMS i zanotował trzecią już porażkę w tym sezonie. W ostatnim meczu 7. kolejki rozgrywek APS Rumia wysoko pokonał PTPS II Piła i odbił się tym samym od dna tabeli.

W grupie 2 nadal niepokonane są zespoły NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki i stołecznej Mazovii. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego w 7. kolejce spotkań wygrali 3:0 z Dargfilem Rawa Mazowiecka i wciąż są liderem tabeli. Mazovia, która ma punkt mniej, tym razem wygrała ważne wyjazdowe spotkanie z Krótką Mysiadło. Wykorzystując trzecią z rzędu porażkę zespołu z Mysiadła, na 3. miejsce w tabeli wskoczył młody zespół Legionovii, który w trzech setach pokonał Spartę Warszawa. Mimo porażki po tie-breaku w Siedlcach z Ósemką na 4. miejscu jest BAS Białystok, a zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Grzegorka ma punkt mniej od Legionovii. Z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie cieszyły się siatkarki Nike Węgrów, które wygrał po tie-breaku wyjazdowe spotkanie z Łaskovią i tym samym opuściły ostatnie miejsce w tabeli, przekazując czerwoną latarnię Sparcie.

Na szczycie tabeli grupy 3 nadal znajduje się Polonia Świdnica. W 9. kolejce świdniczanki wprawdzie przegrały w Tychach pierwszego seta z TKS-em, ale całe spotkanie wygrały 3:1 i zainkasowały komplet punktów. W meczu na szczycie tabeli Sokół Radzionków pokonał w trzech setach Olimpię Jawor i jest wiceliderem, mając dwa punkty straty do Polonii. Na trzecie miejsce awansowała Częstochowianka. Podopieczne trener Anety Krzyczmonik wykorzystały potknięcie Olimpii i wygrywając z Impelem II 3:0, wyprzedziły zespół z Jawora w tabeli. Drugie zwycięstwo w sezonie odniosły młode siatkarki SMS-u PZPS II Szczyrk, wygrywając 3:0 z KPKS-em Halemba. W pozostałych spotkaniach nie było niespodzianek. Najsłabsza w grupie Polonia Łaziska Górne przegrała we własnej hali 0:3 z Silesią Volley Mysłowice, a PLKS Pszczyna pokonał w Katowicach miejscowego Sokoła, również nie tracąc seta.

W grupie 4 sporo emocji budził mecz na szczycie tabeli, w którym niepokonany dotąd zespół Marby Sędziszów Małopolski podejmował SAN-Pajdę Jarosław. Mecz faktycznie przyniósł sporo emocji, niestety nie tylko sportowych. W tym miejscu chcielibyśmy skupić się wyłącznie na siatkówce, napiszemy tylko, że trener gości ukarany został czerwoną kartką, a gospodarze zarzucają mu prowokacyjne zachowanie. Zespół z Jarosławia po czwartym secie przy stanie 2:2 zszedł do szatni po ataku fizycznym na jednego z członków sztabu szkoleniowego i wrócił na boisko dopiero po 20 minutach. Mecz został dokończony, a w tie-breaku 16:14 wygrała drużyna SAN-Pajdy. Pierwsza porażka Marby stała się więc faktem, ale z naszych informacji wynika, że gospodarze wnieśli protest i będą się domagali w tym meczu… walkowera. Sprawa na pewno trafi do Wydziału Rozgrywek oraz Wydziału Dyscypliny PZPS. „Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta” mówi polskie przysłowie. Podział punktów w meczu bezpośrednich rywali wykorzystały siatkarki Szóstki Mielec, które pokonały w Dąbrowie Górniczej rezerwy MKS-u i powróciły na fotel lidera. Mielczanki wyprzedzają zespół z Jarosławia lepszym bilansem setów i mają punkt więcej od Marby. Weekend dobrze będą wspominać siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski, które w sobotę pokonały w Siewierzu Jedynkę 3:1, a w niedzielę w zaległym spotkaniu w takim samym stosunku ograły w Sosnowcu zespół Płomienia i są na 4. miejscu w tabeli z dwoma punktami straty do Marby. W pozostałych meczach 9 serii spotkań Płomień Sosnowiec wygrał 3:1 z Uniwersytetem Rzeszowskim, a w Nowym Sączu Sandecja uległa po tie-breaku Pogoni Proszowice i nadal zamyka ligową tabelę.