Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Faworyci nie zawiedli

II liga K: Faworyci nie zawiedli

Po kolejnym weekendzie w II lidze kobiet niewiele zmieniło się na czele tabel. W grupie 1 prowadzi z kompletem punktów Spójnia Stargard, w grupie 2 pierwszy punkt straciła Mazovia i zrównał się z nią punktami NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W grupie 3 ucieka rywalom Polonia Świdnica, a w grupie 4 Szóstka Mielec o punkt wyprzedza również niepokonaną Marbę Sędziszów Małopolski.

Piąte zwycięstwo za trzy punkty odniósł zespół Spójni Stargard, który jest samodzielnym liderem tabeli grupy 1 II ligi kobiet. Siatkarki ze Stargardu pokonały 3:1 Truso Elbląg, chociaż mecz dość niespodziewanie rozpoczął się od wygranego seta przez drużynę gości. Trzy punkty straty do lidera mają zespoły z Włocławka i Kościana. WTS pewnie i wysoko w trzech setach pokonał w sobotę rezerwy PTPS-u Piła, z kolei UKŻPS wygrał wyjazdowe spotkanie w Słupsku z Czarnymi 3:1. Ostatnie miejsce w tabeli opuścił zespół UKS-u ZSMS Poznań, który we własnej hali okazał się lepszy od APS-u Rumia. Zaciętą walkę w Poznaniu stoczyły ze sobą zespoły Politechniki i SMS-u Police. Gospodynie prowadziły już 2:0, jednak zespół z Polic odrobił straty i zgarnął dwa punkty po wygranej 15:13 w tie-breaku.

Pierwszy punkt w tym sezonie straciła Mazovia Warszawa. Podopieczne trenera Roberta Kupisza wygrały wprawdzie w Siedlcach z coraz lepiej spisującą się Ósemką, ale dopiero po tie-breaku. Spore emocje budził pojedynek niepokonanych drużyn – Krótkiej Mysiadło i NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. W Mysiadle w trzech krótkich setach lepsze okazały się nowodworzanki i to one zachowały miano niepokonanych, w dodatku zrównały się punktami w tabeli z Mazovią. Z pierwszego zwycięstwa w sezonie mogły cieszyć się siatkarki Łaskovii Łask. Podopieczne trenera Bogdana Lipowskiego wygrały we własnej hali 3:1 z warszawską Spartą. Nadal bez wygranej pozostaje Nike Węgrów, która poległa tym razem w Białymstoku, przegrywając z miejscowym BAS-em 0:3. LTS Legionovia dzięki wygranej 3:1 z Dargfilem Rawa Mazowiecka awansowała na 4. miejsce w tabeli, zbliżając się do czołówki.

W grupie 3 jedynym niepokonanym zespołem pozostaje Polonia Świdnica. Zespół z Dolnego Śląska w sobotę w meczu na szczycie tabeli wygrał 3:1 z Częstochowianką, która spadła na 4. miejsce. Trzy punkty mniej od lidera ma Sokół Radzionków. Sokół wygrał ważne wyjazdowe spotkanie z PLKS-em w Pszczynie 3:1. Na trzecie miejsce w tabeli awansowała Olimpia Jawor po wyjazdowej wygranej po tie-breaku z Silesią Volley Mysłowice. W pięciu setach rozstrzygnął się również mecz w Halembie, w którym miejscowy zespół KPKS-u przegrał z TKS-em Tychy. Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosły rezerwy Impelu Wrocław, pokonując 3:0 katowicki Sokół. Mecz dwóch ostatnich zespołów w tabeli, Polonii Łaziska Górne i SMS-u PZPS II Szczyrk, został przeniesiony na 22 listopada.

Na czele tabeli grupy 4 wciąż znajduje się Szóstka Mielec. Podopieczne trenera Romana Murdzy w miniony weekend pewnie pokonały Jedynkę Siewierz w trzech setach, nie pozwalając rywalkom przekroczyć granicy 20 punktów w żadnym z nich. Również komplet zwycięstw, ale jeden punkt mniej od lidera ma Marba Sędziszów Małopolski. Siatkarki Marby źle rozpoczęły mecz w Sosnowcu z Płomieniem, przegrały pierwszego seta do 14, ale potem to już one dominowały na boisku i pewnie wygrały 3:1. Na trzecim miejscu w tabeli umocniły się podopieczne trenera Piotra Pajdy. Zespół z Jarosławia wygrał ważne spotkanie z AZS-em Lublin 3:1 i odskoczył rywalkom w tabeli na cztery punkty. Ostatnia w tabeli Pogoń Proszowice pokonała we własnej hali 3:1 Tomasovię Tomaszów Lubelski, jednak nie zdołała awansować wyżej. Proszowianki zrównały się jednak punktami z Tomasovią i Sandecją Nowy Sącz, która uległa w Rzeszowie zespołowi AZS-owi 0:3.