Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: ECO UNI wygrało i straciło pozycję lidera

II liga K: ECO UNI wygrało i straciło pozycję lidera

Eco AZS Uni Opole 2016

W pierwszej tegorocznej kolejce do Opola przyjechała Łaskovia Łask. Kibice licznie przybyli do hali przy Pułaskiego byli świadkami bardzo interesującego pięciosetowego spotkania, ze szczęśliwym zakończeniem dla gospodyń, ale stracony punkt pozbawił opolanki pozycji lidera tabeli.

Ekipa z Łasku rozpoczęła mecz bardzo słabo. Opolanki w błyskawicznym tempie objęły prowadzenie 11:1 i set był już niemal rozstrzygnięty. Podopiecznym trenera Fogla, niesionym głośnym dopingiem, wychodziło niemal wszystko. Kolejny raz w sezonie doskonale spisywały się środkowe, które często dostawały piłki do ataku, a ich blok był zaporą nie do przejścia dla Łaskovii. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:17. – W takiej atmosferze gramy pierwszy raz w tym sezonie. Ten zorganizowany, głośny doping wyraźnie przygniótł moje zawodniczki – tłumaczył trener Łaskovii, Bogdan Lipowski.

Goście jednak szybko przystosowali się do atmosfery panującej w hali i obraz gry uległ znaczącej przemianie. Początek drugiej partii był wyrównany. Przy zagrywce Patrycji Rygalik opolanki objęły prowadzenie 12:8 i wydawało się, że spokojnie doprowadzą seta do końca, gdy po ataku Aleksandry Cygan na tablicy pojawił się wynik 23:20. Wtedy jednak dobrze zafunkcjonował blok Łaskovii i goście najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie mieli dwie szanse na skończenie seta zwycięstwem. Miejscowe uratowały skuteczne ataki Magdaleny Woźniczki i to ECO zwyciężyło 27:25.

Trzecią partię także lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Fogla. Po błędach przyjezdnych i dobrej zagrywce Katarzyny Zackiewicz ECO objęło prowadzenie 9:5. Łaskovia pokazała jednak wolę walki i doprowadziła do wyrównania po 12. Od tego momentu trwała walka punkt za punkt, aż do stanu po 17, kiedy w polu zagrywki stanęła Natalia Gruszczyńska. Po serii trzech asów Łaskovia objęła prowadzenie 20:17, które jednak natychmiast straciła (20:20). Tym razem zaciętą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły przyjezdne i nie dopuściły do zakończenia meczu.

Podrażnione porażką opolanki rozpoczęły czwartego seta od prowadzenia 7:2. Nie ustrzegły się jednak błędów własnych, co poskutkowało remisem po 11. Dzięki asom serwisowym Aleksandry Cygan ECO ponownie objęło prowadzenie (18:15). To było jednak niemal wszystko, na co stać było gospodynie w tym secie. W końcówce drużyna gości zdobyła 10 punktów, oddając zaledwie 3. Tym samym do rozstrzygnięcia niezbędny był tie-break. – Na treningach wszystko wygląda dobrze, gramy swoje. Ten mecz też rozpoczęłyśmy bardzo zmotywowane, ale potem za bardzo się rozluźniłyśmy i zaczęłyśmy popełniać własne błędy – wyjaśniała środkowa opolanek, Patrycja Rygalik.

Decydującą partię rozpoczęła wyrównana walka. Jednak od stanu 4:4 kolejny zryw przy zagrywce Katarzyny Zackiewicz zaprezentowały siatkarki ECO. Przy zmianie stron prowadziły 8:4, a chwilę później nawet 10:4. Ten wynik odebrał nieco wiary w końcowy sukces Łaskovii. Opolanki nie pozwoliły sobie na dekoncentrację, kontrolowały wynik, a mecz skutecznym atakiem zakończyła najlepsza na boisku Magdalena Woźniczka.

Stracony punkt nie pozwolił opolankom na utrzymanie pozycji lidera. ECO UNI Opole traci do MKS-u Świdnica 1 punkt, jednak ma do rozegrania jeden mecz więcej. Z kolei Łaskovia z dorobkiem 19 punktów zajmuje szóste miejsce i do strefy play-off traci 3 oczka. W następnej kolejce do Łasku przyjedzie Olimpia Jawor. Z kolei ECO pojedzie do Katowic na mecz z Sokołem, który dzięki serii trzech zwycięstw z rzędu awansował na siódme miejsce.

ECO UNI Opole – Łaskovia Łask 3:2
(25:17, 27:25, 22:25, 21:25, 15:10)

ECO: Czapla, Magdalena Woźniczka, Rygalik, Pfeifer, Zackiewicz, Cygan, Kuziak (libero) oraz Maria Woźniczka, Moczko i Witowska
Łaskovia: Gruszka, Gwardecka, Gruszczyńska, Czubak, Daleszczyk, Stasiak, Pizon (libero) oraz Przerywacz i Wojtaszek