Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: ECO UNI Opole ponownie traci punkt na swoim parkiecie

II liga K: ECO UNI Opole ponownie traci punkt na swoim parkiecie

Mecz lidera grupy z przedostatnią drużyną powinien mieć właściwie jednego, zdecydowanego faworyta. Jednak Zorza Wodzisław Śląski zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko i opolanki drugi raz z rzędu straciły punkt w swojej hali, a kibice obejrzeli niezwykle emocjonujące widowisko.

Mimo dużej liczby błędów z obu stron mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, obejmując prowadzenie 9:5. Zorza szybko odrobiła znaczną część strat, zdobywając trzy punkty z rzędu po błędach opolanek (9:8), jednak zaraz potem straciła serię punktów przy bardzo trudnej zagrywce Patrycji Rygalik (14:8). Minimalna przewaga ECO utrzymywała się do stanu 23:21, jednak w miarę upływu czasu wodzisławianki eliminowały błędy własne, z kolei w miejscowym zespole liczba ta szybko rosła. To sprawiło, że najpierw goście doprowadzili do wyrównania, a następnie na przewagi rozstrzygnęli seta na swoją korzyść, zdobywając decydujący punkt po błędzie w ataku rywalek.

Druga partia od początku była znacznie bardziej zacięta. Wynik w okolicach remisu utrzymywał się do stanu po 12. Od tego momentu dobra gra blokiem Patrycji Rygalik i skuteczne ataki Moniki Głodzińskiej sprawiły, że miejscowe objęły prowadzenie 18:12. To jednak wcale nie oznaczało spokojnej końcówki seta, bo dobra gra Stanisławy Kwiecień na siatce oraz wprowadzonej w pole zagrywki Elżbiety Szczygieł sprawiła, że Zorza zbliżyła się na 21:20. Ku radości kibiców cztery kolejne punkty zdobyły opolanki i wyrównały stan meczu.

W kolejnej odsłonie pierwszą znaczniejszą przewagę zdobyło ECO, obejmując prowadzenie 20:17. Jednak kolejny raz nie potrafiło jej utrzymać. Mimo że w całym secie więcej błędów własnych popełniły przyjezdne (7:10), to opolankom przytrafiły się one w newralgicznym momencie partii. Przy stanie 23:21 najpierw w aut zaatakowała Magdalena Woźniczka, a następnie Monika Głodzińska. Miejscowe miały co prawda jeszcze dwie szanse na wygranie seta, jednak ich nie wykorzystały, a bohaterką Zorzy była Martyna Jachimowicz, która najpierw skutecznie zaatakowała, a następnie dwukrotnie serwowała – raz bezpośrednio zdobywając punkt i raz dając możliwość do kontry, którą skończyła Zofia Kołodziej, dając tym samym swojej drużynie prowadzenie 2:1.

Wyraźnie podrażnione stratą punktu opolanki w czwartym secie wreszcie osiągnęły właściwy poziom gry. Dzięki wysokiej skuteczności w ataku i w bloku szybko osiągnęły prowadzenie 10:3. Tym razem podopieczne Patryka Fogla, mimo że nie ustrzegły się pojedynczych błędów, nie pozwoliły sobie na stratę serii punktów i zwyciężyły do 10, doprowadzając do tie-breaka.

Decydujący set rozpoczął się od asa serwisowego Marii Woźniczki, a potem dla miejscowych było już tylko lepiej. Silne ataki Agnieszki Kazanieckiej raz po raz lądowały w boisku wodzisławianek i przy zmianie stron ECO prowadziło 8:2. Miejscowe nie ustrzegły się małego przestoju i przy stanie 13:3 straciły trzy punkty z rzędu, jednak ostatecznie wygrały do ośmiu i mogły się cieszyć z dwunastego zwycięstwa w sezonie.

– Zespołowi z Wodzisławia należą się gratulacje, bo gdyby tak grał przez cały sezon, to raczej walczyłby o miejsce w play-off niż o utrzymanie. Tak to już jest, że na mecz z liderem każdy mocniej się mobilizuje. Nam kolejny raz przeszkadzała duża liczba własnych błędów, ale cieszymy się ze zwycięstwa – komentował po meczu trener miejscowych, Patryk Fogel. W następnej kolejce Zorza podejmie we własnej hali kolejną drużynę z górnych rejonów tabeli  – Olimpię Jawor, natomiast opolanki czeka wyjazd do Świdnicy na mecz z MKS-em, który w sobotę niespodziewanie także stracił punkt w meczu z Polonią Łaziska Górne.

ECO UNI Opole – Zorza Wodzisław Śląski 3:2
(25:27, 25:20, 25:27, 25:10, 15:8)

ECO: Maria Woźniczka, Pfeifer, Rygalik, Głodzińska, Magdalena Woźniczka, Moczko, Kuziak (libero) oraz Pacholak (libero), Czapla, Cygan i Kazaniecka
Zorza: Hibner, Jachimowicz, Kwiecień, Kołodziej, Wójcik, Rak, Szymańska (libero) oraz Szczygieł, Melska i Dziwisz