Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: ECO UNI Opole liderem na półmetku rundy zasadniczej

II liga K: ECO UNI Opole liderem na półmetku rundy zasadniczej

Opolanki po przegranym meczu na szczycie, przed tygodniem, chciały pozytywnie zakończyć pierwszą część fazy zasadniczej. Z tego też powodu mecz z Polonią w Łaziskach Górnych rozpoczęły bardzo zmotywowane i pewnie kroczyły po zwycięstwo, mimo oporu gospodyń.

W pierwszej partii ECO szybko uzyskało dużą przewagę punktową. Akcje przyjezdnych często kończone były atakiem ze środka – zarówno z pierwszej, jak i drugiej linii – co było zaskoczeniem dla bloku i obrony Polonii. Dzięki temu opolanki uzyskały prowadzenie 16:6. Polonia próbowała walczyć i zniwelowała straty do 6 punktów (20:14), jednak przy zagrywce Aleksandry Cygan ECO zdobyło pięć punktów z rzędu i zwyciężyło pierwszego seta.

Druga odsłona była najbardziej wyrównana. Gospodynie od początku trzymały wynikowy kontakt, a nawet wyszły na prowadzenie 8:6. Wynikało to jednak ze słabszej gry przyjezdnych. Trener Fogel szukał optymalnego rozwiązania na pozycji rozgrywającej, dlatego już na początku seta Marię Woźniczkę zastąpiła Agata Wilk. Gra dla opolanek zaczęła układać się nieco lepiej – odrobiły straty i objęły prowadzenie 18:15. Wydawało się, że ta niewielka przewaga pozwoli ECO na wygranie seta, jednak przy wyniku 22:19 o przerwę poprosił trener Polonii, Sławomir Rubin i gospodynie doprowadziły do remisu po 24. Jednak kolejne dwa punkty zdobyły przyjezdne, a seta zakończył efektowny blok Patrycji Rygalik.

Niewykorzystana szansa na wygranie seta podcięła nieco skrzydła zawodniczkom Polonii. W trzecim secie, przede wszystkim dzięki skutecznej grze w ataku i w bloku dwóch środkowych – Aleksandry Cygan i Patrycji Rygalik, ECO objęło prowadzenie 12:3. Opolanki konsekwentnie grały przede wszystkim środkiem, a ich blok był nie do pokonania dla Polonii. Przyjezdne prowadziły nawet 21:7, ostatecznie wygrały trzecią partię do 12, a spotkanie skutecznym atakiem z prawego skrzydła zamknęła Monika Głodzińska.

Dzięki zwycięstwu ECO UNI Opole zakończyło pierwszą część sezonu z dorobkiem 21 punktów, na pozycji lidera grupy drugiej, z przewagą dwóch nad MKS-em Świdnica. Z kolei Polonia Łaziska Górne w 8 meczach zgromadziła 6 oczek, co daje jej siódmą pozycję w tabeli.

Polonia Łaziska Górne – ECO UNI Opole 0:3
(14:25, 24:26, 12:25)

Polonia: Rusek, Hankus, Pilarska, Bruderek, Toborek, Kłopocka, Bereza (libero) oraz Olszowiec, Dominik, Krzystała, Stawarska i Paździorek.
ECO: Maria Woźniczka, Gasidło, Moczko, Pfeifer, Zackiewicz, Cygan, Kuziak (libero) oraz Pacholak (libero), Rygalik, Wilk, Czapla, Głodzińska i Magdalena Woźniczka