Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: ECO UNI Opole w II rundzie play-off

II liga K: ECO UNI Opole w II rundzie play-off

Po zaciętym, pięciosetowym starciu w Jaworze wydawało się, że w drugim meczu także nie zabraknie emocji. Opolanki jednak zagrały bardzo dobre spotkanie, wykorzystały atut własnego boiska i w trzech szybkich setach pokonały siatkarki Olimpii Jawor, awansując do kolejnej rundy zmagań.

Olimpia Jawor nie miała nic do stracenia – musiała wygrać, by zachować szansę na awans i doprowadzić do trzeciego meczu. Jaworzanki objęły prowadzenie na początku pierwszej partii. Jednak jak się okazało, wynik 6:5 był ostatnim w całym meczu, na korzyść Olimpii. Doskonała zagrywka środkowej ECO UNI, Patrycji Rygalik, która popisała się trzema asami serwisowymi z rzędu, sprawiła, że opolanki prowadziły 13:8 i dzięki konsekwentnej grze przejęły całkowitą kontrolę nad setem. Podopieczne Patryka Fogla grały pewnie i zwyciężyły w premierowej odsłonie 25:21.

Wydawało się, że w drugiej partii zwycięstwo miejscowych będzie jeszcze bardziej okazałe, bo po skutecznych atakach Gabrieli Gasidło i Agnieszki Kazanieckiej wyszły one na prowadzenie 7:2. Jednak w tym momencie opolanki pokazały najsłabszy fragment gry. Kilka pomyłek ECO UNI, włącznie z błędem ustawienia, i seria skutecznych ataków Anny Kulbidy sprawiły, że Olimpia odrobiła straty i na tablicy wyników widniał remis 10:10. Miejscowe jednak otrząsnęły się i wróciły do swojej konsekwentnej gry, na nowo budując punktową przewagę (18:14). Był to decydujący moment seta – opolanki przetrwały lekki kryzys, Olimpia nie była w stanie zyskać prowadzenia, a ponadto w końcówce seta przyjezdne posłały trzy piłki z rzędu w aut i ECO UNI Opole zwyciężyło do 18.

W trzecim secie miejscowe absolutnie zdominowały zniechęcone rywalki, a seria punktowa przy zagrywce Aleksandry Cygan, po której wynik zmienił się z 4:2 na 11:2, odebrał ochotę do gry podopiecznym Lesława Chrzanowskiego. Tak wysokie prowadzenie skłoniło trenera Fogla, by sięgnąć głęboko do kwadratu dla rezerwowych. Dzięki temu wszystkie zawodniczki uniwersyteckiej ekipy mogły z boiska poczuć atmosferę tego meczu. ECO UNI Opole w trzeciej partii wygrało do 15 i mogło się cieszyć z awansu do kolejnej rundy.

– Zagraliśmy może mniej ryzykownie, ale za to bardzo konsekwentnie, a jak nie popełniamy błędów, to naprawdę jesteśmy groźni dla wszystkich. Przede wszystkim pilnujemy swojej gry, a przeciwnik ma drugorzędne znaczenie. I dziś graliśmy naprawdę piękną siatkówkę – chwalił trener ECO UNI, Patryk Fogel. – Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że aż tak efektownie to będzie wyglądało, ale to kwestia pewności siebie i właściwego mentalnego podejścia, bo w naszym przypadku to jest 50 procent tego, co prezentujemy – oceniła libero opolskiej drużyny, Magdalena Kuziak.

ECO UNI Opole o zwycięstwo w drugiej grupie II ligi zmierzy się z MKS-em Świdnica lub Częstochowianką Częstochowa. W pierwszym meczu tej pary w Częstochowie to gospodynie zwyciężyły 3:0. W niedzielę i ewentualnie w poniedziałek zostaną rozegrane mecze w Świdnicy. Pierwsze starcia rywalizacji w II rundzie play-off zaplanowane są na początek kwietnia.

ECO UNI Opole – Olimpia Jawor 3:0
(25:21, 25:18, 25:15)

ECO: Cabajewska, Zackiewicz, Rygalik, Kazaniecka, Gasidło, Cygan, Kuziak (libero) oraz Pacholak (libero), Witowska, Pfeifer, Głodzińska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka i Moczko
Olimpia: Wądołkowska, Deptuch, Mackiewicz, Kulbida, Sochacka, Kołodziejczak, Kwolek (libero) oraz Knop i Gul