Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: ECO AZS Uni Opole nowym liderem grupy

II liga K: ECO AZS Uni Opole nowym liderem grupy

W czwartej serii gier kibice w hali przy ul. Pułaskiego w Opolu byli świadkami pojedynku na szczycie ligowej tabeli grupy drugiej. Zajmujące drugą pozycję ECO UNI podejmowało przewodzącego stawce Sokoła Radzionków.

W pierwszej fazie pojedynku widać było, że naprzeciw siebie stanęli godni przeciwnicy. Wyrównana walka trwała do stanu 11:11. Wtedy to w pole zagrywki poszła rozgrywająca gospodyń Agata Wilk i ECO AZS zdobyło 6 punktów z rzędu. Przewaga ta okazała się bezpieczna, zawodniczki Sokoła potrafiły się zbliżyć jedynie na dystans 5 punktów (15:20), a potem grały już tylko gospodynie. Efektowną serią trzech punktowych zagrywek pierwszą partię zamknęła Katarzyna Zackiewicz i opolanki wygrały 25:15.

Nieco zaskoczone tak łatwym zwycięstwem miejscowe drugą partię zaczęły od stanu 0:3. Szybko jednak wróciły do swojej gry i dzięki skutecznym atakom Katarzyny Zackiewicz i Gabrieli Gasidło wyszły na prowadzenie 11:5. Jednak przebieg drugiego seta przypominał huśtawkę. Gdy wydawało się, że ECO znów jest na najlepszej drodze do wygrania seta, przebudziły się podopieczne trenera Wachowskiego, mozolnie odrabiając straty. Duża w tym zasługa Karoliny Kmity oraz błędów własnych gospodyń. Sokół doprowadził do wyrównania przy stanie 17:17, a następnie wypracował sobie przewagę i piłkę setową przy stanie 24:20. Miejscowe obroniły jeszcze dwie piłki setowe, ale ostatecznie przegrały drugą odsłonę 22:25. – Bardzo się cieszymy, że dajemy tyle emocji kibicom, grając z takim zaangażowaniem. Jakbyśmy nie popełnili tych paru błędów, to kibice nie mieliby po co przychodzić na mecze – stwierdził trener ECO, Patryk Fogel.

W trzeciego seta opolanki weszły z wysokiego C, obejmując prowadzenie 4:0 i 8:2, w czym duży udział miały doskonale serwujące Magdalena Woźniczka i Gabriela Gasidło. Po takich ciosach radzionkowianki nie potrafiły powrócić do swojej gry. Gospodynie kontrolowały przebieg partii, efektownie punktując i zwiększając swoją przewagę. Ostatecznie trzecia odsłona meczu zakończyła się wynikiem 25:14.

Czwarta partia była bez wątpienia najbardziej wyrównaną i najbardziej emocjonującą w całym meczu. Lider z Radzionkowa poderwał się do walki po wyraźnie przegranym secie, a ECO AZS kontynuował swoją dobrą grę. Przez zdecydowaną większość seta żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Dopiero przy stanie 18:18 i serwisie atakującej ECO, Moniki Głodzińskiej, opolanki odskoczyły na trzy punkty i to, jak się później okazało, był moment przełomowy – drużyna z Radzionkowa nie dała rady odrobić strat i czwarty set także padł łupem gospodyń, które w całym spotkaniu wygrały 3:1. – Opole to jest dobry zespół i jak się popełnia tak dużo błędów własnych, to nie da się wygrać. Szczególnie szkoda czwartego seta, gdzie graliśmy na styku, a w końcówce psuliśmy własną zagrywkę i nie potrafiliśmy przyjąć – komentował przyczyny porażki trener Sokoła, Jarosław Wachowski.

Dzięki trzeciemu zwycięstwu ECO AZS Uni Opole objęło fotel lidera z kompletem 9 oczek na koncie. Kolejny raz trener Fogel skorzystał w trakcie meczu ze wszystkich 14 zawodniczek, jednak najlepszą w meczu z Sokołem wybrana została atakująca Monika Głodzińska. – Nie ukrywam, że nagroda trochę mnie zaskoczyła. W pierwszym secie zagrałam dość dobrze, ale potem wyglądało to już chyba trochę gorzej. Bardzo się cieszę z tej nagrody, ale na boisku wszystkie spisywałyśmy się bardzo dobrze, przysporzyłyśmy wielu emocji kibicom, więc wszystko przebiegło zgodnie z planem – stwierdziła skromnie najlepsza zawodniczka sobotniego meczu.

AZS Uni Opole –Sokół Radzionków 3:1
(25:15, 22:25, 25:14, 25:20)