Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Victoria bezradna, katowiczanie na razie na pierwszym miejscu

I liga M: Victoria bezradna, katowiczanie na razie na pierwszym miejscu

Początek 12. kolejki I ligi mężczyzn przyniósł to, o czym spekulowano od dawna – potwierdzenie kryzysu TS-u Victorii Wałbrzych. Zespół ten podjął na swoim parkiecie świetnie spisujących się siatkarzy GKS-u Katowice, którzy jednak bezlitośnie wypunktowali każde niedociągnięcie po stronie miejscowych. W żadnym z trzech krótkich setów gospodarzom nie udało się przekroczyć bariery 18 oczek.

Nie ulega wątpliwości, że poziom rywalizacji pomiędzy Victorią Wałbrzych a GKS-em Katowice od pierwszych piłek był nierówny. Przyczyn tego można było doszukiwać się między innymi w większym opanowaniu i pewności siebie, które prezentowała drużyna ze stolicy Śląska i stagnacji, widocznej w grze miejscowych. Kluczową postacią po stronie katowiczan był późniejszy MVP boju, Maciej Fijałek, któremu niestraszna była ofensywa przeciwników. Spokojna postawa w defensywie i taktyczne rozwiązania pozwoliły gościom na zbudowanie przewagi już na początku pierwszej odsłony seta. Kluczowym elementem okazała się jednak ich dyspozycja w polu serwisowym, dzięki której doskonale wypunktowali niedociągnięcia oponentów, choć najlepsze owoce miała ona przynieść dopiero w drugiej partii (25:18).

W kolejnej odsłonie widowiska wszystko układało się po myśli podopiecznych Grzegorza Słabego, którzy całkowicie zdominowali partię, wykorzystując braki w przyjęciu wałbrzyszan oraz ich potknięcia na siatce, którym nie potrafili zaradzić. Stało się tak głównie dzięki postawie liderów w elemencie zagrywki, który już po 50 minutach całkowitej walki pozwolił im na gładką wygraną 25:13 i upragnione prowadzenie 2:0 w setach. Scenariusz trzeciego etapu rozgrywek był podobny, bowiem mimo lepszej prezencji na siatce niż dotychczas siatkarze Victorii nie potrafili przeciwstawić się naporowi ofensywy gości. Efektem końcowym tego, co wydarzyło się na boisku były szybkie trzy punkty do tabeli zespołu z Katowic, który z dorobkiem 25 oczek plasuje się na pozycji lidera I ligi, a także zatrzymanie siatkarzy z Wałbrzycha na ostatnim miejscu rozgrywek tuż nad zespołem z Kęt.

Victoria Wałbrzych – GKS Katowice 0:3
(18:25, 13:25, 17:25)