Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AGH Kraków wreszcie triumfuje u siebie

I liga M: AGH Kraków wreszcie triumfuje u siebie

Pierwsze zwycięstwo we własnej hali odnieśli siatkarze AGH Kraków, którzy pokonali w trzech setach drużynę z Wałbrzycha. Tym samym zespół z Krakowa umocnił się w pierwszej ósemce w tabeli I ligi mężczyzn.

Dla siatkarzy z Krakowa był to mecz pełen emocji. Spotkanie było bardzo zacięte, nie brakowało spektakularnych akcji. Premierową partię krakowianie rozpoczęli bardzo dobrze, pierwsze akcje należały do nich i po kilku minutach prowadzili już 4:0. Siatkarze z Wałbrzycha jednak tuż przed pierwszą przerwą techniczną zdołali zniwelować straty do dwóch punktów, by następnie wyjść na prowadzenie 12:10. W dalszej fazie seta Victoria powiększała swoją przewagę i gdy już wydawało się, że nic złego nie może się stać, obudzili się gospodarze. Szybko doprowadzili do remisu i wykorzystując błędy rywala, wygrali 27:25.

W drugiej odsłonie spotkania wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie – raz jedna, a raz druga ekipa była na prowadzeniu. Tym razem lepiej rozpoczęli wałbrzyszanie, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Po niej jednak do odrabiania strat rzucili się krakowianie i już na drugim regulaminowym czasie tracili tylko jedno oczko. W końcówce z kolei mieli nawet trzy punkty przewagi, ale goście wyrównali i potrzebna była gra na przewagi. Ostatecznie okazało się jednak, że więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Krakowa, zwyciężając 26:24.

Trzeci set był początkowo wyrównany, ale później rytm gry nadawali krakowianie. W końcówce mieli już nawet sześć punktów przewagi, ale gościom udało się zniwelować straty do tylko jednego oczka. W decydującej akcji lepsi okazali się gospodarze i to oni mogli cieszyć się z triumfu 25:23.

Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobył Arkadiusz Żakieta (12 punktów), a dla pokonanych Bartosz Filipiak (22 punkty).

AGH Kraków – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0
(27:25, 26:24, 25:23)

AGH: Akala, Żakieta, Depowski, Fornal, Buczek, Mordyl, Odwarzny (libero) oraz Wacek, Rawiak i Przybylski

Victoria: Olszewski, Matula, Rutecki, Białek, Filipiak, Szczygielski, Mierzejewski (libero) oraz Zieliński, Smolarczyk, Superlak, Macek i Frąc