Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wygrana Jokera w Krośnie

I liga K: Wygrana Jokera w Krośnie

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniosły siatkarki Jokera Świecie, które w Krośnie wygrały 3:0 z Karpatami. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano środkową Jokera, Karolinę Bednarek, a podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego dzięki temu zwycięstwu awansowały na 7. miejsce w tabeli.

Siatkarki Jokera Świecie podtrzymały dobrą serię pojedynków z Karpatami. W niedzielę odniosły siódme zwycięstwo z tym rywalem, w tym piąte z rzędu. Początek pierwszego seta był wyrównany, raz prowadziły miejscowe, raz Jokerki (0:2, 5:4, 7:5, 8:9). Od wyniku 9:10 po udanych akcjach Klaudii Grzelak, Małgorzaty Sobolewskiej i Natalii Sidor świecianki odskoczyły na 13:10. Później utrzymywały 3-4 punkty przewagi, a po ataku Patrycji Wyrwy i bloku Grzelak zrobiło się 21:15 dla przyjezdnych. Tej zaliczki nie wypuściły już z rąk, choć pozwoliły krośniankom wybronić trzy setbole.

Druga odsłona od początku należała do podopiecznych Piotra Sobolewskiego, które dość łatwo odskoczyły na 9:4. Duża w tym zasługa Klaudii Grzelak, która skutecznie atakowała i blokowała. Od stanu 11:7 zawodniczki Jokera dopadł mały kryzys w grze i przegrały pięć akcji z rzędu. Pomogła dopiero przerwa wzięta na życzenie trenera Piotra Sobolewskiego. Dwie udane akcje Dagmary Dąbrowskiej oraz jedna Natalii Sidor pozwoliły odzyskać zespołowi gości prowadzenie. Za kilka minut było już 20:14 dla Jokera, ale gospodynie nie spasowały i dwukrotnie niemal doprowadziły do remisu. Jednak w końcówce zepsuły dwie kontry oraz zagrywkę, a po stronie zespołu ze Świecia nie zawiodły Grzelak i Wyrwa i Jokerki wygrały 25:21.

W trzecim secie podopieczne Piotra Sobolewskiego nie powtórzyły błędu z Gliwic. Grały dalej konsekwentnie, a Karpatki trzymały się do remisu 12:12. Potem Jokerki odskoczyły na pięć „oczek”, co już podcięło skrzydła rywalkom. Nie potrafiły one znaleźć sposobu, by zatrzymać siatkarki ze Świecia, co doskonale pokazuje wynik. Bardzo dobrze w tym secie grały obie środkowe – Karolina Bednarek i Paulina Majkowska, zdobywając 50 procent punktów dla zespołu. Bednarek z Krosna wyjechała ze statuetką MVP meczu.

Karpaty Krosno – Joker Świecie 0:3
(22:25, 21:25, 17:25)