Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udany początek radomskich siatkarek

I liga K: Udany początek radomskich siatkarek

Pierwsze zwycięstwo na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy odniósł zespół E.Leclerc Radomka Radom. Sezon 2017/2018 na I-ligowych parkietach drużyna z Radomia rozpoczęła od wyjazdowego meczu z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Po ponad dwugodzinnym widowisku „górą” okazały się siatkarki Radomki, wygrywając po tie-breaku.

Dobrze grę zaczęła Sonia Kubacka, która już pierwszą zagrywką zdobyła punkt dla swojej drużyny. Przeciwniczki nie pozostały dłużne, ponieważ gra w pierwszym secie miała bardzo wyrównany poziom (5:5). Radomce dopiero w połowie udało się trochę odskoczyć od rywalek (12:6), co pozwoliło wygrać pierwszą partię 25:18. W drugiej partii w ekipę gospodarzy wstąpiła nowa siła. Choć początek znowu zaczął się dość wyrównanie (4:4), Jokerki już przy kolejnych punktach pokazały to, że potrafią walczyć (18:12). Zdecydowanie sytuacja zaskoczyła siatkarki z Radomia. Drużyna Jacka Skroka przegrała drugą partię 13:25.

Trzeci set rozpoczął serwis Gabrieli Borawskiej. Zawodniczki przeciwnej drużyny miały problem z rozegraniem piłki, więc już pierwszy punkt na swoim koncie zanotowała Radomka. Ta partia ponownie okazała się bardzo wyrównana (12:12). Po przerwie na żądanie trenera Jokera grę rozpoczął serwis Aleksandry Przepiórki i po dłuższej wymianie punkt zdobyła drużyna E.Leclerc Radomki Radom (17:12). Dziewczyny ze Świecia nie dały rady odrobić takiej straty punktowej. Radomka wygrała trzeciego seta 25:21 (2:1 w całym spotkaniu). Wygrana trzeciej odsłony i pewny jeden punkt dały drużynie z Radomia mocnego kopa. Partia czwarta to ponownie widowisko „punkt za punkt”. Niestety w końcowym wyniku Radomce nie udało się dogonić przeciwniczek i przegrały w/w seta 21:25. W hali w Świeciu odbyła się więc piąta odsłona pierwszego ligowego meczu E.Leclerc Radomki Radom. Siatkarki z Radomia wykazały się olbrzymią wolą walki. Zawodniczki pewnie zaczęły grę w tie-breaku (3:1) i do końca starały się zachowywać przewagę nad przeciwnikiem (7:2). W tym secie nie było już żadnych niespodzianek. E.Leclerc Radomka Radom pewnie wygrał 15:8, czyli 3:2 w spotkaniu w Świeciu. Dziewczyny przywożą do Radomia 2 punkty. Po pierwszej rundzie team z Radomia zajmuje w tabeli trzecie miejsce. Kolejne spotkanie E.Leclerc Radomki w najbliższą sobotę (14.10.2017) w hali MOSiR-u w Radomiu. Podejmie on u siebie drużynę z Wieliczki.

Joker Mekro Energoremont Świecie – E.Leclerc Radomka Radom 2:3
(18:25, 25:13, 21:25, 25:21, 8:15)

Joker: Sobolewska, Bednarek, Florczak, Majkowska, Wyrwa, Grzelak, Żurawska (libero) oraz Krajewska, Dąbrowska, Sidor, Trybuła, Skowron i Nowacka (libero)
Radomka: Przepiórka, Borawska, Gądek, Kubacka, Szczepańska, Ponikowska, Samul (libero) oraz Śmieszek, Biała, Miechowska, Pelczarska i Bator (libero)