Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzynaste z rzędu zwycięstwo Wisły Warszawa

I liga K: Trzynaste z rzędu zwycięstwo Wisły Warszawa

Liderki I ligi kobiet nadal nie do zatrzymania. Warszawianki w sobotę w 19. kolejce rozgrywek pokonały w Tarnowie Grupę Azoty PWSZ 3:1. Niezwykle emocjonująca była końcówka spotkana. Kluczowe punkty w trzynastym z rzędu triumfie Wisły zdobyła w niej środkowa Katarzyna Mróz. Najlepszą zawodniczką widowiska została wybrana kapitan Wisły Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

Taka historia, że Wisła wygrywa dwie pierwsze partie, a potem coś zacina się w trzeciej. To przytrafiło stołecznej drużynie się drugi raz z rzędu. W poprzedniej kolejce, 3 lutego, na własnym parkiecie zawodniczki Wisły prowadziły w taki sposób z ekipą UNI ECO Opole, by potem przegrać dwie kolejne odsłony i zwyciężyć dopiero po tie-breaku. Teraz podopiecznym trenera Dominika Stanisławczyka udało się uniknąć pięciu setów i straty bezcennych punktów w ligowej tabeli.

Warszawskie zawodniczki mając w pamięci sukces 3:0 z pierwszej rundy, pewnie zaczęły to spotkanie. Dobrze atakowała Marta Wellna, a wspierały ją Karolina Ciaszkiewicz-Lach oraz Joanna Sobczak. Na środku punkty zdobywała Katarzyna Mróz. Podobnie było w drugiej odsłonie i nic nie zapowiadało tego, co stało się w trzecim secie. Warszawskie siatkarki chyba poczuły się zbyt pewnie. Rywalki potrafiły do wykorzystać. Sporo punktów zdobywały Magdalena PytelDominika Minicz, a w Wiśle pojawiło się zbyt wiele błędów własnych. Zapaść lidera rozgrywek trwała tylko kilkanaście minut.

Czwarty set okazał się ostatnim, ale i tutaj wkradło się niepotrzebne rozluźnienie. Bemowskie Syreny na luzie wygrywały już 19:12, wtedy jednak rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu, w tym trzy blokiem. Zrobiło się trochę nerwowo, ale złą serię przełamała, atakując w swoim stylu rozgrywająca Wisły Katarzyna Nadziałek. Po chwili dwa punkty z rzędu, w tym jeden asem serwisowym, zdobyła Magdalena Pytel i było tylko 20:19 dla przyjezdnych. Po błędzie Wellny gospodynie doprowadziły do remisu. Tarnowianki nie wytrzymały jednak napięcia w końcówce. W aut zaatakowała Magdalena Szabó, a potem Aleksandra Stachowicz. Przy punkcie Katarzyny Mróz było już 23:20 dla przyjezdnych. Po chwili środkowa Wisły popisała się blokiem i stołeczne siatkarki miały trzy piłki meczowe (24:21). Zdenerwowane przeciwniczki popełniły błąd i 13. z rzędu wygrana warszawianek w lidze stała się faktem. Wisła z dorobkiem 51 punktów prowadzi w tabeli pierwszej ligi.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 1:3
(21:25, 18:25, 25:15, 21:25)