Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tie-break w Świeciu dla gospodyń

I liga K: Tie-break w Świeciu dla gospodyń

Po raz kolejny potwierdziło się, że w tym sezonie w I lidze nie ma pewniaków. Z każdym przeciwnikiem trzeba mieć się na baczności. Siatkarki Jokera Świecie były faworytkami w starciu z beniaminkiem z Opola, ale waleczne rywalki postawiły im trudne warunki. Podopieczne Piotra Sobolewskiego ostatecznie zeszły z boiska zwycięsko, ale dopiero po tie-breaku, chociaż prowadziły już w meczu 2:0.

Siatkarki Jokera zaczęły zawody słabo, przegrywały 1:5, 5:10, 6:11. Przy stanie 10:15 trener Piotr Sobolewski wziął drugi czas. Jego słowa były bardzo skuteczne, bo jego podopieczne z nawiązką odrobiły straty, wychodząc na 16:15, a chwilę potem 18:16. Dobrą zmianę na rozegraniu dała Marta Krajewska. Skutecznymi zagrywkami i atakami popisywała się Karolina Florczak. Opolanki wyraźnie nie mogły podnieść się po takim ciosie. Popełniały błędy i w efekcie przegrały do 19. Początek drugiego seta był wyrównany, ale częściej prowadził beniaminek. Przełom nastąpił od stanu 7:8, gdy Jokerki zdobyły pięć „oczek” z rzędu, głównie dzięki dobrym serwisom Krajewskiej. Gospodynie utrzymywały jednak 4-5 punktów przewagi, a z czasem ją zwiększyły do ośmiu (21:13). Do końca seta już kontrolowały wynik.

Trzeci set zaczął się podobnie jak pierwszy, czyli od wysokiego prowadzenia gości: 9:4, 13:6, 15:7. Tym razem nie powtórzył się scenariusz z tamtej partii, bo siatkarki ze Świecia nie zdołały odrobić wszystkich strat. Zbliżyły się co prawda na 19:21, a dobre zmiany dały Agata Trybuła i Dagmara Dąbrowska. Jednak na więcej opolanki im nie pozwoliły. Wygrany set uskrzydlił rywalki, bo w kolejnej partii utrzymały dobry poziom. Uni od remisu 6:6 wyszło na prowadzenie dwu-, trzypunktowe. Riposta podopiecznych Piotra Sobolewskiego była szybka. Od 10:12 to one przejęły inicjatywę, wygrywając cztery akcje z rzędu. Ich dobra dyspozycja trwała do stanu 17:15. Potem znów inicjatywę przejęły przyjezdne, które odskoczyły na 20:17. W końcówce gospodyniom przydarzyły się jeszcze trzy błędy własne i ostatecznie doszło do tie-breaka.

Ten Jokerki zaczęły od 1:3, ale na szczęście szybko odrobiły z nawiązką straty. Przy zamianie stron prowadziły 8:5, a później nawet 12:7. Ambitne siatkarki z Opola zdołały zbliżyć się jeszcze trzykrotnie na dwa „oczka” (10:12, 11:13, 12:14), ale kropkę nad i postawiła Klaudia Grzelak.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Uni Opole 3:2
(25:19, 25:14, 21:25, 19:25, 15:12)