Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna Wieliczka wygrała w Krośnie z osłabionymi Karpatami

I liga K: Solna Wieliczka wygrała w Krośnie z osłabionymi Karpatami

W meczu 19. kolejki I ligi siatkarki 7R Solna Wieliczka pokonały 3:1 na wyjeździe Karpaty Krosno. Przed ostatnimi trzema kolejkami rundy zasadniczej karpatki zajmują 10. pozycję w tabeli i tylko teoretycznie mają szanse na grę w play-off. Na domiar złego kontuzji doznała kolejna zawodniczka Karpat, Iwona Krochmal.

Mimo kłopotów kadrowych (oprócz kontuzjowanej od dłuższego czasu Aleksandry Wieczorek zabrakło tym razem także Patrycji Ząbek, która ma problemy z pachwiną) wieliczanki podtrzymały dobrą passę. Wygrały piąty mecz ligowy z rzędu (straciły w tym czasie tylko punkt) i pozostają w grze o 3. lokatę przed fazą play-off. Solna jest dużo wyżej w tabeli, ale w Krośnie nigdy nie jest łatwo o punkty. Trzy pierwsze sety miały podobny przebieg – jedna z drużyn uzyskiwała przewagę i dość pewnie zwyciężała. Dwie z tych partii wygrały przyjezdne (w drugim secie uległy głównie dlatego, że psuły dużo zagrywek oraz gorzej przyjmowały) i stanęły przed szansą na sięgnięcie po pełną pulę.

Zespół gospodyń przystąpił do meczu w dziesięcioosobowym składzie i nie był faworytem tego spotkania. W pierwszym secie przewagę miały siatkarki Solnej i wygrały go dość pewnie do 17. Jednak krośnianki zmobilizowały się i od drugiego seta w niczym nie ustępowały swoim rywalkom. Pewnie wygrany drugi set do 18 i dobra postawa w trzecim napawały optymizmem co do końcowego rezultatu. Tak było do momentu w trzecim secie, który chyba zadecydował o wyniku meczu. Nieszczęśliwa kontuzja atakującej Karpat Iwony Krochmal wybiła z rytmu karpatki i nie pozwoliła już trenerowi na jakiekolwiek zmiany w zespole. Przegrany set do 19 oraz trudna sytuacja kadrowa niezbyt optymistycznie pozwalały patrzeć na kolejne rozdanie w tym meczu.

Czwarta partia była najbardziej wyrównana i rozstrzygnęła się w końcówce. W Krośnie zostało 9  zdrowych zawodniczek, w tym dwie  libero i dwie rozgrywające, czyli prawie żadne pole manewru dla trenera. Jednak gospodynie rozegrały bardzo dobrego seta i tylko na dwie ostatnie akcje seta wrócił koszmar poprzednich meczów. Od stanu 23:23 wieliczanki zdobyły dwa punkty, ten ostatni to zasługa bloku Judyty Gawlak. Błąd własny i nieskuteczny atak zadecydowały, że żaden punkt nie pozostał w Krośnie.

Sytuacja krośnieńskiej drużyny jest trudna. Przed ostatnimi trzema kolejkami rundy zasadniczej karpatki zajmują 10. pozycję w tabeli i tylko teoretycznie mają szanse na grę w play-off. Raczej przyjdzie tej drużynie walczyć o utrzymanie się w I lidze rozgrywek. Trudna jest także sytuacja kadrowa drużyny. Pech prześladuje drużynę od samego początku sezonu. Ciężkie kontuzje Agaty Kucharczyk i Katarzyny Urbanowicz oraz teraz Iwony Krochmal nie pozwalają na to, by mogły one pomóc drużynie w walce na parkiecie. Z urazami zmaga się także Marta Szcześnik.

Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR – 7R Solna Wieliczka 1:3
(17:25, 25:18, 19:25, 23:25)