Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS pokonał w Szczyrku Jokera Świecie

I liga K: SMS pokonał w Szczyrku Jokera Świecie

W zaległym meczu 14. kolejki w piątek uczennice SMS PZPS w Szczyrku pokonały 3:1 Jokera Świecie. Po tej porażce drużyna ze Świecia spadła na 10. miejsce w tabeli. Tak nisko była tylko po 2. kolejce, gdy miała na koncie dwie porażki.

Już pierwszy set pokazał, że mecz nie będzie należał do łatwych dla zespołu przyjezdnych. Gospodynie prowadziły od początku, ale co najwyżej trzema punktami (3:0, 4:1, 8:6, 13:10, 14:12). Jokerki cztery razy doprowadziły do remisu, ale rywalki znów uciekały. Przy 19:16 dla SMS-u trener Piotr Sobolewski wziął drugi czas. Po nim nastąpiło przebudzenie siatkarek Jokera, które odrobiły straty, by w końcu po dwóch akcjach Karoliny Bednarek wyjść na prowadzenie 24:22. Młode siatkarki SMS-u wybroniły dwa setbole, a potem one miały piłkę setową w górze, bo sędziowie dopatrzyli się dotknięcia siatki po stronie Jokera. Rywalki oddały punkt, psując szóstą zagrywkę w tym secie. Jednak za chwilę skuteczne akcje Weroniki Sobiczewskiej i Oliwii Bałuk przesądziły, że inauguracyjna partia padła łupem miejscowych.

Drugi set początkowo miał podobny przebieg. Podopieczne trenera Waldemara Kawki prowadziły, raz nawet czterema punktami (10:6). Z czasem Jokerki odrobiły straty, doprowadzając do remisu 13:13. Potem zespół gości objął minimalne prowadzenie (16:15, 17:16, 21:19), ale uczennice ze Szczyrku wyrównały na 22:22. Skuteczne akcje Bednarek, Patrycji Wyrwy i blok Marty Krajewskiej pozwoliły wygrać Jokerowi tę odsłonę do 22. Set numer 3 zaczął się dla zespołu Jokera źle, bo od 4:8 i 5:9. Po czasie dla trenera Sobolewskiego dwie udane akcje Julii Skowron pozwoliły Jokerkom wrócić do gry. Po chwili w szeregach gości nastąpił poważny kryzys, bo z 10:11 zrobiło się 10:18. Świecianki jednak nie spasowały, zaczęły odrabiać straty. Doszły SMS na 22:23 i 23:24. Jednak ataku Zuzanny Góreckiej nie udało im się zatrzymać i gospodynie prowadziły już 2:1.

W czwartej odsłonie początkowo trwała wymiana ciosów. Joker prowadził 10:8 i 12:10. Potem zaczęły się problemy z przyjęciem i atakiem (trzy auty + siatka) w zespole gości. Gospodynie uciekły na 4-5 punktów (17:13, 20:15) i już do końca kontrolowały wynik. Najwięcej punktów w całym meczu zdobyła kapitan SMS-u PZPS Oliwia Bałuk (20), w szeregach gospodyń dwucyfrową ilość 14 „oczek” zapisała na swoim koncie jeszcze Rozalia Hnatyszyn. Do wywalczenia choćby punktu wyjazdowego nie wystarczyło zawodniczkom Jokera Mekro 18 pkt. liderki drużyny Karoliny Florczak.

SMS PZPS Szczyrk – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1
(27:25, 22:25, 25:23, 25:18)