Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Radomka wreszcie wygrała za 3 punkty

I liga K: Radomka wreszcie wygrała za 3 punkty

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie zdobyły komplet punktów. Podopieczne trenera Jacka Skroka pokonały u siebie Uni Opole 3:1. Dzięki tej wygranej radomianki awansowały na 5. miejsce w tabeli. Uni Opole z dwoma wygranymi na koncie zajmuje obecnie przedostatnią pozycję.

Sobotni pojedynek rozegrany został w ramach szóstej kolejki pierwszej ligi sezonu 2017/2018. Radomianki przełamały wreszcie serię tie-breaków, bowiem w każdym z poprzednich pięciu spotkań potrzebowały pięciu setów, aby rozstrzygnąć losy rywalizacji. Dwukrotnie wtedy wygrały, a trzykrotnie były gorsze od przeciwniczek. Radomianki w sobotę nie rozpoczęły jednak dobrze spotkania z ekipą z Opola. Było widać w ich poczynaniach nerwowość, co wykorzystywały przyjezdne. Drużyna gości szybko wyszła na prowadzenie (10:6), które potem jeszcze powiększała i ostatecznie wygrała wysoko, do 14. W kolejnych partiach wiodło się już jednak E.Leclerc Radomce dużo lepiej. Już na początku seta numer dwa gospodynie osiągnęły trzypunktową przewagę (4:1), którą w kolejnych minutach utrzymywały. Można powiedzieć, że sytuacja odwróciła się o 180 stopni w stosunku do odsłony otwarcia. Tym razem to E.Leclerc Radomka kontrolowała przebieg gry. Po skutecznym bloku ataku ze środka Sonii Kubackiej było już 14:6. Drugą partię radomianki zakończyły po dobrej akcji Patrycji Gądek.

W trzeciej partii długo wynik oscylował w granicach remisu. Dopiero od stanu 12:12 miejscowe zdobyły trzy „oczka” z rzędu. Wypracowana przewaga dała nieco spokoju zespołowi z Radomia, dzięki czemu kontrolowały grę i po autowym ataku przyjezdnych zapisały na swoje konto wygraną i objęły prowadzenie w meczu. Siatkarki E.Leclerc Radomki chciały ten mecz zakończyć w czterech partiach i po raz pierwszy w tym sezonie zgarnąć komplet punktów do ligowej tabeli. Tak też się stało. Podopieczne trenera Jacka Skroka grały konsekwentnie, dzięki czemu udało im się zrealizować ten cel. Od początku seta miały przewagę, która w kolejnych minutach systematycznie wzrastała. Wygraną i trzy punkty w tym spotkaniu dał skuteczny atak Patrycji Gądek.Ten pierwszy set był nam chyba potrzebny na rozgrzewkę. Wyszliśmy na to spotkanie jakby spięci, wystraszeni, bez zagrywek po naszej stronie. Potem kontrolowaliśmy mecz, opanowaliśmy przede wszystkim nerwy. Przy niezłej zagrywce okazało się, że jednak funkcjonuje kontratak, blok, poprawiliśmy przyjęcie, działał środek. To dla nas bardzo ważne trzy punkty, mały kroczek w kierunku górnej części tabeli. Będziemy to chcieli powtarzać w kolejnych spotkaniach – powiedział po zakończeniu spotkania Jacek Skrok, szkoleniowiec E.Leclerc Radomki, która po tym zwycięstwie awansowała na piątą pozycję w tabeli.

E.Leclerc Radomka Radom – Uni Opole 3:1
(14:25, 25:16, 25:20, 25:19)

Radomka: Pelczarska, Szczepańska, Molenda, Gądek, Kubacka, Ponikowska, Bator (libero) oraz Samul (libero) Przepiórka, Biała i Miechowicz
Uni: Cabajewska, Strózik, Witowska, Michalak, Zackiewicz, Mroczko, Kuziak (libero) oraz Abramajtys, Dąbrowska, Woźniczka Magdalena i Woźniczka Maria