Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Radomianki umocniły się na 3. miejscu

I liga K: Radomianki umocniły się na 3. miejscu

W spotkaniu 14. kolejki I ligi kobiet siatkarki E. Leclerc Radomki Radom wygrały na własnym parkiecie z zespołem Politechniki Śląskiej Gliwice. Dzięki trzem punktom zdobytym w tym meczu radomianki umocniły się na trzecim miejscu w tabeli.

Mecz miał spore znaczenie. W tabeli gliwiczanki zajmują piąte miejsce, a przed sobotą do podopiecznych Jacka Skroka miały sześć punktów straty. Konfrontacja zapowiadała się na wyrównaną wymianę. I nie tylko z powodu sąsiedztwa w tabeli. Rywalki jadąc do Radomia, nie kryły, że chciały podtrzymać świetną serię z poprzedniego roku i zaliczyć piąte zwycięstwo z rzędu.

Pierwsza potyczka obydwu zespołów w Gliwicach zakończyła się porażką radomianek 2:3. W tamtym pojedynku po dwóch setach siatkarki E. Leclerc Radomki prowadziły 2:0. Tym razem to rywalki lepiej rozpoczęły. Później na szczęście lepiej prezentowały się już podopieczne Jacka Skroka. Prezentowały lepszą i co ważniejsze skuteczniejszą siatkówkę, na którą Politechnika nie potrafiła skutecznie odpowiedzieć. Efektownymi blokami popisywały się Gabriela Ponikowska i Oriana Miechowicz (w całym meczu radomianki miały ich 10).

Po wygraniu pierwszej odsłony w bardzo ważnej drugiej – po atakach Anastazji Tracz – gliwiczanki objęły prowadzenie 3:0. Seria punktów szybko na szczęście pozwoliła odrobić stratę i to z nawiązką. Decydujące punkty w drugim secie zdobyły Gabriela Ponikowska i Katarzyna Śmieszek. Najlepszym podsumowaniem był przebieg czwartej odsłony, w której radomianki zwyciężyły w piętnaście minut. Po akcji Julity Molendy zgarnęły komplet punktów. Wcześniej serię punktów zapoczątkowała Gabriela Borawska, którą wspierała Renata Biała.

W pierwszoligowej tabeli zespół z Radomia umocnił się na trzecim miejscu. Podopieczne Jacka Skroka na swoim koncie zgromadziły dotychczas 29 punktów, ale w następnej kolejce czeka ich szalenie trudne zadanie – zagrają na wyjeździe z liderem z Kalisza.

E. Leclerc Radomka Radom – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1
(20:25, 25:19, 25:22, 25:15)

Radomka: Przepiórka, Kubacka, Miechowicz, Borawska, Biała, Samul (libero) oraz Molenda, Śmieszek, Ponikowska, Czajka, Kubacka i Bator (libero)
AZS: Szczygieł, Tracz, Kukulska, Brzoska, Sokolińska, Szapował, Jagodzińska (libero) oraz Kęsik, Myjak i Grzechnik