Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Planowe zwycięstwo warszawskiej Wisły

I liga K: Planowe zwycięstwo warszawskiej Wisły

Wisła Warszawa w 4. kolejce I ligi w sobotę w hali OSiR Bemowo wygrała 3:0 z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Warszawska drużyna zagrała w nieco zmienionym wyjściowym składzie niż ostatnio, ale to nie przeszkodziło w przekonującym zwycięstwie. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana środkowa Katarzyna Połeć.

Oba zespoły przystąpiły do tego sobotniego spotkania po pięciosetowych bojach w środku tygodnia. Gliwiczanki na własnym parkiecie pokonały 3:2 Radomkę, mimo że przegrywały już 0:2. Bemowskie Syreny natomiast minimalnie uległy na wyjeździe Solnej Wieliczka 2:3 w tie-breaku, przegrywając na przewagi. Ekipa AZS-u przyjechała do stolicy już w piątek, ale niestety nie pomogło jej to w lepszej grze. Trener Wisły Dominik Stanisławczyk zdecydował się na spore zmiany w wyjściowej szóstce. Na parkiecie od pierwszej minuty zobaczyliśmy środkową Magdalenę Jurczyk, przyjmującą Martę Wellnę oraz rozgrywającą Katarzynę Nadziałek. Roszady wpłynęły bardzo pozytywnie na grę gospodyń.

Wisła szybko osiągnęła sporą przewagę (9:3, 11:3). Gdy na tablicy pojawił się wynik 18:5, można było zastanawiać się, czy przyjezdne będą w stanie zdobyć w tej partii choćby dziesięć punktów. To im się udało. Ostatecznie warszawska ekipa zwyciężyła 25:13. Świetnie od początku grały wszystkie zawodniczki na parkiecie. Znakomicie atakowały Mirjana Djurić i Joanna Sobczak. Ta pierwsza popisywała się jeszcze asami. Świetnie wspierała je także Wellna, a więc zdobywczyni 19 punktów z Wieliczki. Na środku dobrze prezentowała się Katarzyna Połeć, a punkty zdobywała nawet Nadziałek, która popisywała się swoją firmową kiwką. Ładne akcje pokazała też Jurczyk, a w obronie siatkarskie cuda wyczyniała Magdalena Saad.

W dwóch kolejnych partiach przyjezdne nieco podniosły poziom gry, ale zespół gospodyń niepodzielnie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Wisła w drugiej odsłonie prowadziła 9:5, 11:6, 22:18, 24:18, by po ataku Połeć zwyciężyć 25:18. Trzecia część była ostatnią. Trener gości Wojciech Czapla dokonywał wielu zmian, ale na niewiele to się zdało. Zawodniczki Wisły ani na moment się nie rozluźniły i metodycznie punktowały przeciwniczki. Niezłą zmianę dała Katarzyna Marcyniuk, a wcześniej, jeszcze w pierwszym secie Monika Kutyła. Wprawdzie w pewnym momencie gliwiczanki objęły prowadzenie 13:12, ale wtedy o jedyną przerwę w spotkaniu poprosił Stanisławczyk. Czas przyniósł oczekiwany efekt. Kolejne ataki kończyła Sobczak, Wellna i Djurić. Za chwilę było już 18:14. Ostatecznie gospodynie wykorzystały drugą piłkę meczową i wygrały 25:21.

Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:13, 25:20, 25:21)

Wisła: Wellna, Jurczyk, Połeć, Nadziałek, Sobczak, Djurić, Saad (libero) oraz Marcyniuk i Kutyła
AZS: Trach, Kukulska, Brzoska, Szczygieł, Sokolińska, Szapawał, Jagodzińska (libero) oraz Kęsik, Tomczyk i Grzechnik