Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne trzy punkty radomianek

I liga K: Pewne trzy punkty radomianek

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom odniosły pewne zwycięstwo w starciu 18. kolejki pierwszej ligi. Podopieczne trenera Jacka Skroka pokonały we własnej hali Azoty PWSZ Tarnów bez straty seta i wróciły na trzecie miejsce w tabeli – przynajmniej do niedzieli, kiedy to swój mecz rozegra Solna Wieliczka.

Radomianki w sobotę w pełni zrehabilitowały się za zeszłotygodniową niespodziewaną porażkę na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Uni Opole 0:3 i tym razem zapisały na swoje konto komplet punktów. Początek tego spotkania był wyrównany, a wynik oscylował w granicach remisu. Rywalki wyszły na prowadzenie (12:14) i w kolejnych minutach tę minimalną przewagę utrzymywały. W końcówce jednak lepsze okazały się miejscowe, które po autowym ataku rywalek zapisały na swoje konto partię otwarcia.

Lepiej gospodynie rozpoczęły seta drugiego (6:2), ale potem gra się wyrównała. W decydujących fragmentach ponownie jednak górą był E.Leclerc Radomka, który po skutecznym ataku Renaty Białej z prawego skrzydła prowadziła już w setach 2:0. Wyrównana rywalizacja w partii numer trzy trwała dobre kilkanaście minut. Radomianki jednak grały konsekwentnie i wypracowały sobie pięciopunktową przewagę po ataku Gabrieli Ponikowskiej (23:18). Mecz zakończył się kilka chwil później, kiedy błąd popełniła Paulina Głaz, dzięki czemu E.Leclerc Radomka Radom mógł zapisać kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Komplet punktów radomianki zawdzięczają lepszej postawie na siatce i punktom zdobytym po bloku. W porównaniu do rywalek popełniły mniej błędów w polu serwisowym. Skuteczniejsze były też w ataku.

E.Leclerc Radomka Radom – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0
(25:23, 25:23, 25:19)