Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Nieudany początek play-off AZS-u Opole

I liga K: Nieudany początek play-off AZS-u Opole

Nieudanie dla opolanek rozpoczęła się faza play-off w I lidze kobiet. Przełomowy dla losów spotkania pierwszej rundy play-off był trzeci set, który opolanki po pasjonującym pościgu przegrały w samej końcówce. Za tydzień rewanż, a Joker w tym sezonie był lepszy trzy razy.

Miejscowe źle weszły w sobotnie spotkanie i szybko przegrywały już pięcioma punktami (3:8). Parę razy zbliżyły się na odległość dwóch punktów, ale to było wszystko, co osiągnęły w tym secie. Diametralnie inny był przebieg kolejnej partii. Nasze zawodniczki grały perfekcyjnie i szybko budowały przewagę. – Grałyśmy koncertowo i czego się nie „dotknęłyśmy”, to nam wychodziło, począwszy od zagrywki, poprzez blok i grę obronną, a na grze na siatce skończywszy  podkreślała Marta Duda. Ten set był zupełnie bez historii, wygrana przyszła bardzo łatwo, ale nie „pociągnęła” opolskich  zawodniczek do sukcesu.

Jak to już nie raz zdarzało się w kobiecej siatkówce, nowa odsłona przyniosła zupełnie nowe oblicze gry. Seria autowych ataków akademiczek sprawiła, że przyjezdne szybko odskoczyły (3:9). Głośny doping widowni wyzwolił dodatkowe siły wśród naszych zawodniczek, które mozolnie punkt po punkcie odrabiały straty do rywalek. Opolanki choć wyszły na prowadzenie 22:20, to nie zdołały przechylić szali wygranej na swoją stronę. – Najgorsze w grze naszej drużyny są te przestoje – analizowała Barbara Włodarczyk. Przegrywamy, odrabiamy straty, mamy decydujące piłki, wkrada się nerwowość i przegrywamy wygranego seta. To była przełomowa partia i miała duży wpływ na końcowy wynik. Gdybyśmy wygrały tego seta, to była duża szansa na wygraną 3:1 w całym spotkaniu. Po przegranej w takich okolicznościach miejscowe nie podjęły już walki w kolejnym secie. Przyjezdne szybko wyszły na prowadzenie, systematycznie zwiększały przewagę i bez problemów dowiozły wygraną do końca spotkania.

AZS Politechnika Opole – Joker Świecie 1:3
(21:25, 25:17, 23:25, 18:25)

Stan rywalizacji play-off  – 1:0 dla Jokera