Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker wyrównał stan rywalizacji i wciąż ma szansę na 5. miejsce

I liga K: Joker wyrównał stan rywalizacji i wciąż ma szansę na 5. miejsce

Siatkarki Jokera Świecie nie rezygnują z walki o 5. miejsce. W sobotę pokonały rywalki z Tarnowa 3:1. O tym, kto zagra o piąte, a kto o siódme miejsce, przekonamy się w niedzielny wieczór. Dopiero za czwartym razem Jokerkom udało się pokonać beniaminka z Tarnowa. Podopieczne Piotra Sobolewskiego wyciągnęły wnioski z przegranej sprzed dwóch tygodni. Najbardziej zauważalna była gra blokiem. W wygranych setach właśnie nim zdobywały wiele cennych punktów.

Gospodynie zaczęły zawody mocno zmotywowane. Prowadziły od początku (3:1, 8:4, 9:6). Skutecznie w ataku grały Dagmara Dąbrowska, Karolina Florczak i Klaudia Grzelak. Tarnowianki z czasem łapały kontakt, ale Jokerki natychmiast odskakiwały na 3-4 „oczka”, by ostatecznie wygrać inauguracyjną partię do 17.

Drugi set był najsłabszym w wykonaniu świecianek. Z drugiej strony lepiej też prezentowały się rywalki, które od  stanu 7:7 zaczęły budować przewagę (11:7, 14:9). Piotr Sobolewski szybko wykorzystał dwa czasy, lecz niewiele to pomogło. Dopiero wejście Poli Nowackiej sprawiło, że Jokerki zaczęły punktować regularnie. Jednak wówczas przegrywały już 9:18. Tej przewagi przyjezdne nie dały sobie wydrzeć, wygrywając do 18.

W odsłonie numer trzy na parkiecie została Nowacka i to ona była jedną z jej bohaterek. Joker od  stanu 4:5 wygrał sześć akcji z rzędu. To pozwoliło nabrać wiatru w żagle. Po punktowej zagrywce Poli Nowackiej i bloku Florczak przewaga drużyny ze Świecia wzrosła do 15:8. Później Jokerki kontrolowały wynik już do końca seta.

Czwarty set był najbardziej emocjonujący. Sytuacja zmieniała się w nim bardzo dynamicznie. Joker najpierw przegrywał 4:6, by po kilku minutach wyjść na 11:9. Podopieczne trenera Sobolewskiego poszły za ciosem, zwiększając przewagę do 16:10. Wówczas w ich szeregi wkradł się mały kryzys. Tarnowianki zaczęły odrabiać straty, zbliżając się do 15:17. Ich dobrą passę przerwała Dąbrowska, która zmieniła Nowacką. Świecianki odskoczyły na 21:16. Wówczas znów poderwały się zawodniczki z Tarnowa, które doprowadziły do remisu 21:21. Końcówka to była gra nerwów. Przeciwniczki nie wytrzymały presji, bo w kluczowym momencie popełniły trzy błędy własne, które pozwoliły wygrać Jokerkom 25:23 i cały mecz 3:1. Decydujące starcie odbędzie się w niedzielę o godz. 18.

Joker Świecie – PWSZ Tarnów 3:1
(25:17, 18:25, 25:16, 25:23)